Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów.

Czy Astra H OPC ma jakieś niższe sprężyny od tych z seryjnej? Ponieważ moja stoi wysoko jak koza. Wpadło mi do głowy żeby założyć gwinta, ale z powodu IDS+ jednak się chyba zdecyduję na springi jakiejś renomowanej firmy. Tylko teraz właśnie zostaje kwestia, bo jeśli OPC jest już niższa od serii na przykład o 20mm to jak kupię sprężyny -30 to nie zauważę różnicy, bo auto pójdzie tylko o centymetr w dół, a kasa pójdzie w błoto. A znowu -60 nie chciałbym zakładać od razu bo wiadomo że wtedy amorki mocno cierpią. I tutaj wracam do pytania, jak to jest z tymi sprężynami w OPC? Szukałem przez wujka google coś mi się tam na jakimś forum przewinęło, ale gość nie miał pewności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OPC czy OPC line ??

OPC ma chyba -30

OPC line ma -20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie wychodziłoby że sprężyny -30 np z eibacha nic by nie obniżyły. Trzeba by zaryzykować -50, ale czy seryjne amorki to wytrzymają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powinny

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozkodowałem sobie vin i wyczytałem:

XJ3Zawieszenie sportowe obniżone OPC z układem FlexRide

ZQ8Pakiet zawieszenie sportowe (zawiera IDS, ESP, przełącznik sport, podwozie sportowe).

Czyli coś tam obniżone jest. Ale i tak wysoko że pies z budą pod tym przeleci :D Szukałem sprężynek niższych niż -30 ale doszukać się nie potrafiłem. Jedynie eibach proponuje zestaw sportline -45/-30. Pytanie dalej aktualne. Jeśli ktoś wie o ile OPC jest niższa od serii to prosiłbym o podzielenie się tą wiedzą :) na razie dostałem odpowiedź "chyba -30"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam też mam astre h opc kupiłem ją na gwincie h&r było mega twarde dlatego dokupiłem orginalne do opc sprężyny i amorki. Ja nie mam ids tylko zwykłe. Sprężyny na przód mają 335mm wysokości tył 284. Standardowa sprężyna przód 371 tył 296.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kitunek dzięki za odpowiedź. Trochę mi to dało do myślenia i wymyśliłem że najlepiej jak by ktoś pomocny i mający czas i koło 225/40 r17 w swojej Astrze gtc zmierzył ile ma do asfaltu próg z przodu i z tyłu. Wtedy będę wiedział jaka jest różnica między moją o seryjną Astrą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi nie pomogę ja mam 18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od Ciebie nie oczekiwałem odpowiedzi, bo przecież masz te same sprężyny co ja teoretycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem na internecie zdjęcia Astry na obniżeniu 50/30mm, wymieniam springi na Eibacha Sportline. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi