Skocz do zawartości

Nikną hamulce VECTRA A ABS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj znowu ledwo co przed krzyżówką wyhamowałem ręcznym bo już parę razy hamulce mi znikły a więc wygląda to tak:

 

odkąd go tylko kupiłem (sierpień 2007r) cały czas świeci się kontrolka ABS .

I jak kontrolka się świeci to hamulce są . A jak tylko zgaśnie to trzeba się szykować że zaraz

znikną .pedał hamulca robi się bardzo twardy czasami pomaga pompowanie .ale wiadomo dużo czasu na to nie mam jak trzeba wyhamować i podczas wciskania pedału hamulca jak już trochę zmięknie i da sie go trochę wcisnąć słychać głośne zgrzytanie aż czasami czuje wstrząsy na kierownicy.A jak się już zrobi całkiem miękki i wciskam go do spodu to już zgrzyta okropnie .

A jak pomarańczowa kontrolka ABSu się świeci to hamulce działają normalnie .

czego to może być wina proszę o pomoc o

model samochodu :

 

Vectra A 1,8 CD Sedan 91r z ABSem Benzyna

 

z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od lektury tego tematu - masz tam opis jak przeprowadzić samodiagnozę układu ABS. Nie jestem tylko pewien którą wersję ABS posiadasz. Jeżeli podany w temacie sposób nie działa, przyda sie wizyta u magika z fejsem żeby sczytał Ci błędy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki może nawet jutro się za to wezmę. Co do magika to mógłbym u nas długo szukać i prędko nie znajdę albo i w ogóle.Więc na razie jestem zdany tylko na siebie a na wypad gdzieś na Lublin czy Rzeszów to mnie na razie nie stać .

Jeszcze raz dzięki jak tylko zrobię samo diagnozę napiszę co mi tam wszyło o ile w ogóle coś mi wyjdzie . A i od wersji ABSu zależy tylko to gdzie są styki a robi się w każdej tak samo ? :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzięki dzięki już sobie wczoraj ściągnąłem po śniadaniu idę do garażu stworzyć coś ciekawego

 

[ Dodano: Pon Sty 21, 2008 10:17 ]

No i zajrzałem u mnie ta wtyczka o ile to ta ale identyczna jak na zdjęciu jest w innym miejscu jest w samym prawym górnym rogu pod maską za kielichem .ale jak ją wyjąłem i patrzyłem po literach to kable nie idą do wszystkich styków i przy styku A jest kabel a przy Styku K jest pusto i te gniazdo jest zaślepione . Co w takim przypadku mam zrobić .??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim przypadku mam zrobić .??

Niestety masz wersje ABS bez samodiagnozy ;( W tej sytuacji mimo szczerych chęci, diagnostyka tylko na kompie...

Jeżeli ABS "chrobocze" to czujniki masz sprawne, niepokoję się o pompę ABS, bo jeżeli pedał staje sie miękki to pompa siada. Jeżeli pedał robi się twardy to serwo nie działa, ewentualnie przewód od serwa jest nieszczelny. Żeby nie mieć przykrych niespodzianek do czasu diagnozy wyciągnij bezpiecznik od ABS i będziesz jezdził bez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrzyłem można już komplet z pompą za 60 zł nawet kupić na allegro chyba trzeba się będzie nad tym zastanowić pod koniec tygodnia jadę na diagnostykę pod komputer niech powiedzą co go boli

 

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 22:33 ]

no i byłem już u 4 "fachowców" i każdy mówił co innego . W końcu sam postanowiłem zmienić klocki hamulcowe no to już wymianę klocków powierzyłem temu najbardziej zaufanemu fachowcowi i jak wyjmował stare stwierdził że to były od innego modelu i kompletnie tu nie pasowały . no i jak na razie po wymianie nie było problemu z hamowaniem zrobiłem już 700km

i wszytko chodzi tj powinno .chociaż kontrolka od ABS dalej świeci i jak przyhamowałem na trasie przy większej prędkości ABS nie zadziałał i zblokowało mi koła ale przynajmniej już wiem że na pewno zahamuje chociaż bez ABSu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności