Skocz do zawartości

Co tankowanie wypalanie dpf?


Gość e4r5t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam auto od niedawna i pierwszy raz z dpf. Nie wiem czy to normalne, ale po zatankownaiu paliwa tak lekko ponad pół baku i przejechaniu jakiś 30-40km nagle komputer pokazuje mi spalanie ok. 15l przy prędkości 100km/h i jak pokazywalo, że zrobię ok. 470km na tym paliwe to po przejechaniu 5-10km już pokazuje że zrobię 200km;/ dodam, że mam termostat zepsuty i temp jest cały czas max 65stopni w trasie możliwe, że włącza się wypalanie filtra przy tak zimnym silniku oraz przy tak niskiej prędkości i obrotach 1.5-2k? Ostatnio taka sytuacje mailem z 2 tyg temu po zatankownaiu również połowy zbiornika. Co jest zgrane? Bo wyjdzie ze za 100zl robie 250km ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie wiem czemu to dla Ciebie takie dziwne. Jak długo jeździsz z zepsutym termostatem? Może właśnie dlatego wypalanie dpf nie może być do końca poprawnie wykonane. DPF tak naprawdę nie uzyska takiej temp by się dokładniej oczyścić się i stąd pewnie taka częstotliwość. Jeździj tak dalej to zaraz dojdzie Ci do roboty jeszcze wywalenie dpfa z nową mapą co będzie kosztowało nie mniej jak 1000zł. Dodatkowo jeśli proces ten został zainicjowany to trzeba doprowadzić do takich warunków aby mógł się sam zakończyć. Dodatkowo na częstotliwość ma wpływ kondycja EGR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam to auto 3 tyg i planuje wymienić termostat, ale z tego co wiem wcześniejszy właściciel jeździł z tym długo, bo rzekomo myślał ze temp ma być na 60 stopniach ;/ czyli mówisz, żeby wymienić silnik i wtedy pojechać w Trasę i go przepalic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

nie silnik : SMILE :. Termostat. Nie trzeba przepalać. Sam się wypali. Skoro poprzedni nie dbał to Ty w pierwszej kolejności sprawdź też EGR (trzeba wyczyścić) bo niedomknięty powoduje większe zasadzenie dpf. Na forum jest dużo tematów o tym jak dbać o autko z dpf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha tak to jest pisać na telefonie ;D oczywiście termostat ;)

Korzystając z okazji jeśli rura od termostatu po 5min robi się ciepła tzn ze na bank termostat? Nie chciałbym wydać 400zl, a okaże się że to nie to ;) rura powinna się zrobić ciepła dopiero jak auto osiągnie ok 88 stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Rur jest kilka :/ Jeśli rura od termostatu w kier. chłodnicy robi się ciepła poniżej 80'C (84-88'C) to termostat jest do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rurka w kierunku chłodnicy. Po 5 minutach czuć że już robi się ciepła, a komputer wskazuje przykładowo 35 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie zadbasz o samochod ? i termostat az tyle nie kosztuje osobiscie mam 2 vectry 1.9 cdti 120 i nigdy problemow z dpf nie mialem i tez nie uwierze ze trzeba butowac zeby sie wypalil bo u mnie wiele razy wypalal sie na postoju dodam ze jedna vectra ma juz 480000 okolo w tym jakies 300000 w moich rekach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie wiem jaka firmę kupić, wahler ciężko dostępny, przez internet nie chce zamawiać, bo w razie reklamacji wolę iść oddać do sklepu niż wysyłać i płacić za wysyłkę. W sklepie mam firmę Gates, ale każdy dalej żeby kupić wahler. Mlze ty mi powiesz czy ta firma również jest dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności