Skocz do zawartości

nie odpala Corsa A 1.3i


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak mam Opla Corsa "A" z 1989 r. I problem związany z tym, że nie odpala nie wiem co jest. Sprawdzałem pompke- nic , gażnik (na mono-wtrysku) rozebrałem w drobny mak, przeczyściłem złożyłem i dalej nie odpala. :D Rozrząd jest ustawiony idealnie na znakach, wyciągnełem rozrusznik tam też wszystko dobrze. Benzyne i iskre dostaje, bo po kazdej prubie odpalenia świece są zaraz zalane. Iskre na świecach też sprawdzałem ;( . Przewody są dobrze podłaczone. Co o tym myślicie? co mi poradzicie? Tylko nie piszcie żebym ją zezłomował. :shock: To ostatnia rzecz jaką chciałbym zrobić :shock:

 

 

Prosze nie używać Caps Locka, nawet w tematach i opisach tematów./Niedźwiedź

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

Cześć! Nam też jest miło powitac Ciebie na forum.

 

 

Kilka razy taki temat był już poruszany.

Wykorzystaj szukacza (polecenie w menu pod logo forum - nadal działające) być może znjadziesz tam odpowiedź ta swój problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monowtrysk czyli abimex??

 

A co do nie odpalania to czy:

 

1.Kręci silnik śmierdzi wachą i nic więcej?

 

2.Kręci silnik śmierdzi wachą wali w tłumik lub gaźnik?

 

3.Kręcisz silnikiem i co jakiś czas podczas kręcenia silnik spowalnia i znów normalnie kręci?

 

jeśli :

 

1. To wina elektryki np. świec które jak wykręcisz i przytykasz do bloku dają iskrę a w komorze spalania są do d... miałem tak kiedyś lub masz akumulator lub rozrusznik nie tak i już na wygenerowanie iskry nie ma prądu.

 

2. Duużo za późny lub za wczesny zapłon

 

3.Właśnie pozamieniane fazy czyli kiedy tłok ma suw wydechu dostaje iskrę a że jest wacha

w cylindrze to następuje wybuch i aż silnik na moment prawie staje.

 

Jeżeli jest to abimex to może być coś z zaworkami od paliwa lub silniczkiem krokowym i dosłownie topi się w paliwie.

 

Może niektórzy mnie skrytykują ale ja jak już nie miałem pomysłów co jest to klemę "-" na 10s założyć klemę druga fura z mądrym kierowcą linka wsiadasz do swojej fury i ruszacie zapłon, wrzucasz III lub II bieg i płynnie puszczasz sprzęgło ŻEBY NIE ZERWAĆ PASKA ROZRZĄDU 8) i wtedy rozrusznik nie zabiera prądu i najpierw nie dotykasz wogóle gazu jeśli odpali to najlepiej jakbyś się zatrzymał i czekasz aż uzyska temperaturę pracy czyli jak termostat puści na chłodnicę wodę...i nie wolno naciskać gazu w takim przypadku...bo abimex w ten sposób się ustawia. a jak nie da rady to gaz do dechy jak odpali to znaczy,że zalewa go beną ale iskra jest

 

i przerwa na świecach jaka jest?

 

to chyba wszystkie pomysły jakie mam odnośnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, przez ostatnich kilkanaście dni tez miałem ten sam problem. proponuje wymienić cewkę, mi pomogło i samochód zaczął normalnie odpalać. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności