Skocz do zawartości

Przekonajcie mnie do Vectry C ;)


Gość misiekmr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!


Tytuł tematu może trochę zaczepny, ale oddaje w sumie najlepiej jego treść i mam nadzieję, że znajdę wreszcie odpowiedzi na moje pytania.

Przymierzam się do zakupu auta za około 20 000 zł.

Przebiegi roczne 12.000 km, 70% trasa, 30% miasto.

Raczej jestem zdecydowany na silnik benzynowy.


Już dosyć długo szukam tego wymarzonego modelu, który spełni moje oczekiwania i mnie nie zawiedzie.

Ostatecznie zostały dwa modele: Opel Vectra C liftback i Honda Accord VII sedan.

Co do silników to w Vectrze 2.0 T (choć bardzo kusi 1.9 CDTI) , a w Accordzie 2.0 VTEC.


Pytałem u różnych źródeł i opinie są mocno zróżnicowane, ale nikt tak na prawdę nie podaje konkretów, jedyne czego się dowiedziałem, to to, że Accord VII jest niby:

-lepiej spasowany,

-trwalszy,

-mniej awaryjny,

-mniej pali

A Vectra:

-ma lepsze wyposażenie,

-2.0T lepiej się zbiera,

-ma dużo zamienników


Dlatego zwracam się do Was, abyście te dane zweryfikowali jako użytkownicy Vectry C lub osoby, które miały do czynienia z tym modelem.

Które z tych dwóch aut będzie zwyczajnie lepsze i co najważniejsze - dlaczego?


Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałbym wybierać to był by to accord.

Minusem hondy to jest to że będzie w tych pieniążkach starsza od opla.

No i strasznie przypominające karawan pogrzebowy nadwozie kombi....

2.2 icdti uwielbiam ten silnik

O vectrze pisze się na tym forum codziennie , poczytaj poszukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu byłby to Accord?

Owszem, pisze się, ale jakoś nie w odniesieniu bezpośrednio do Accorda VII :niepewny:

Edytowane przez misiekmr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 hondy, te auta to bajka. Nie jeżdżę hondą ponieważ ufo w rocznikach na które mnie stać,nie występowały w nadwoziach kombi.

Opel to zdrowy rozsądek, honda to miłość :)

Edytowane przez Fircyk81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź ;).

Jeszcze z drugiej strony kusi Astra H 2.0T kombi, bo miałbym w całkiem fajnym wyposażeniu w tej kasie, ale nie wiem czy warto spadać z segmentu D na C, ale widzę, że Vectra C nie jest aż tak idealna jak ją niektórzy malują :D.

Jak się ma do tego wspomniana Astra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dobrze wykonany, bardzo dobry motor,nieźle się prowadzi, nawet cichy.pakowny, wygodny, to opel-koszty eksploatacji nie będą duże, nie zrujnuje kieszeni, nigdy opel mnie nie zawiódł, to mój czwarty opel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności