Skocz do zawartości

ile wam poli zafirka? 18 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

hmm trasa karsruhe (płd-zach.) Niemcy do Erlangen. często autostradą, bo musielismy zjezdzac bo w kolumnie jechalismy i z wlaczona non-stop klimą zafira 1,8 16v elegance wyszla 6,5/ 100km wiec wynik zajefajny :?: a w miejscu to nie wiem bo mamuśka zafire tyra do pracy a ja fordem sierrą jezdze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Hmmmm, co 6,5 l na 100 :lol::D

Niemożliwe...to nie jest TDI... :shock:

A w ogóle to jak często czyści się zawór EGR ???

Serwis tego nie czyni ???:glupek:

Ja mogę potwierdzić że w silniku Z18XE 1,8 16V można uzyskać na trasie 6,4 l/100km (wskzazanie z kompa) i ok. 6,6l/100km przeliczone po ponownym tankowaniu. Bardzo mile nas zaskoczył ten wynik :D . Jechaliśmy w 2 os dorosłe i dziecko plus wózek i trochę szpargałów, klima tylko w trakcie jazdy na max '2', ale fakt że specjalnie starałem się jechać oszczędnie (max 130km/h i hamowanie silnikiem, bez ostrego ruszania, nagłego ostrego wyprzedzania, jazda płynna, etc). Natomiast w mieście i pod miastem Wawa potrafi spalić od 7,8 do 11,6 l/100km zależne od ilości korków na trasie i dynamiki ruszania oraz wyprzedzania.

Niech tylko ceny benzyny spadną bliżej 4,2 a ceny gazu pojda na 3 zl i wtedy nie bedzie roznicy w kosztach. ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Zafira w trasie pali 8,5 l gazu. Wiozłem wtedy 6 osób z bagażem w miejscu siódmego fotela. Natomiast na mieście pali około 13 - 14 l. Odcinki 3, 4 km z dwójką maluszków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co piszecie. Wynika z tego ze benzynowy 1.8 pali podobnie jak DTI.

Moj 2.2DTI pali w trasie 6l/100 przy delikatnej jezdzie, a przy szybszej >120km dochodzi do 7l/100. W miescie przy dluzszych dystansach 8-8.5l/100 a w korkach i na krotkich dystansach nawet ponad 10l/100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira 1,8 16V 125 KM PB+LPG sekwencja STAG

 

LPG trasa 9,5 -10 / 100 km

Miasto 11-12 / 100 km

 

Benzyna 1 na miesiąc za 50zł

 

rozmawiałem Z kolo od LPG i powiedział

że spalanie jakie wychodzi na kompie pokładowym + 1 = spalanie gazu

w moim przypadku sie sprawdza

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok , ja nią mało jeżdzę - mam firmową Omege B 2.0 16v lpg sekwencyjny.

Wskażnik od paliwa w obu modelach szwankuje ponizje 1/4 wskazówki.

A to co z tym zaworem EGR ....:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić Zafirę 2.2 z Automatem :wino: i nie wiem czy warto w to wchodzić bo silniki po wyżej 2 l to lubią spalić sobie. wiem coś o tym jeździłem Audi A4 2.4 palił 14l/100km. Jak nawet kupię ten samochód to od razu jadę zakładać gaz. Proszę o opinie ile pali silnik 2.2 i czy Automaty w OPLACH do dobre rozwiązanie. Poza tym autko jest super wypasione przebieg 160tyś km, ale w automacie to silnik nie powinien być zajechany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności