Skocz do zawartości

Kadett-Dziwne obroty na jałowym


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszperałem na tym forum troszkę, ale nie znalazłem takiego problemu. Postaram się go Wam przybliżyć...otóż mój Kadett na wolnych obrotach, tuż po odpaleniu, ma około 1200 obrotów. Gdy dosłownie chwilkę pochodzi obroty powoli spadają mu do 1000, a nwet ciut niżej, ale chodzi nie gaśnie nie trzęsie. Gdzieś czytałem że obroty w przedziale 850-1300 to nic złego, ale czy taka "wariacja" silnika to dobry znak?

 

Kolejna zagwostka z racji tego że jestem początkującym kierowcą z dopiero 1,5 rocznym stazem. Gdy silnik mam na wolnych obrotach tuż po odpaleniu i załóżmy ma 1000 obrotów i chcę go ożywić 8) (lubię go słuchać) wkręcę go dynamicznie na 2500 kilkakrotnie pompując pedał gazu (nie do dechy) i w miarę płynnie opuszczę nogę całkowicie z pedału gazu - silnik traci obroty, zaczyna się trząść, obroty dalej spadają poniżej 1000 i zdycha. To normalne?

 

Dodam że świece wymienione na nowe, płyny nowe, uszczelka pod głowicą nowa powyższe problemy miał od chwili kupienia 8) Aha i czy tylko mój Kadett tak ma że nie ruszy na prostej na samym sprzęgle?? Niby mnie to w ogóle nie przeszkadza, ale zaczynam się zastanawiać czy ten bydlak ma tak gigantyczne opory toczenia, masę, że na wolnych obrotach puszczając sprzęgło nie ruszy czy coś jest z regulacją silnika. Pomożecie? :prosze:

 

Zmieniłem tytuł/andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale może jeszcze jakaś wskazówka - gdzie szukać takiego silniczka w komorze silnika. Okolice rozrusznika? Jak mniej więcej on wygląda - duży, mały, długi, krótki? Cokolwiek 8) bo nie mam pojęcia jak taki silniczek ma współpracować z silnikiem benzynowym i mieć wpływ na jego obroty na luzie. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem że akurat ma to bezpośredni związek z podanym niedomaganiem silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim kadecie podobne objawy. (ale nie mam pojęcia od czego to) :wink:

Na dodatek co jakis czes przewaznie jak jest mokro jak jade na obojętnie na którym biegu i dodam energicznie gazu puszcze i znowu dodam to tak potrafi szarpnąć ze biegi wypadają same na luz ??? a czemu nie wiem. To sie zdarza sporadycznie. Poza tym wszysko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka świetna pomoc dzięki :wink: Zrobie myju myju tego ustrojstwa elektrycznego i zobaczymy co się stanie....BUUUM hehehe jeszcze raz dzięki ???

 

Zbędne usunąłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Po przeczytaniu postów w tym temacie doszłam do wniosku, że przeczyszczenie silniczka krokowego pomoże moim czterem kółką. Przeczytałam dokładnie instrukcję do której podany był link i do dzieła, niestety swoja pracę zakończyłam szybciej, niż zaczęłam. Zajżałam pod maskę i usilnie próbowałam znaleść ów silniczek- nie znalazłam. Poszłam więc po poradę do sąsiada i... okazało się, że w tych silnikach nie ma krokowca ( 1.3 gaźnik). Podobno to kopułka i palec do wymiany.

Powiedzcie proszę, jaki to koszt , czy można zakupić używane, czy trzeba nowe i czy to trudna sprawa z tą wymianą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Jeśli nie ma przebicia to spróbuj przeczyścić palec i kopułkę papierem ale tak drobnym jak draska od zapałek

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Mam podobny problem z Kadett 1. 4 LPG ma zarówno dziwne obroty na jałowym jak i na gazie czy benzynie. szpec od instalacji Gazowych twierdzi ze auto chodźi na dwuch paliwach jednocześnie. Nie wiem co zrobic. Dodam ze auto chodziło pięknie. Tylko zaczelem coś grzeba przy pokrywie filtra powietrza sa tam takie male dwa pokrętelka zaraz. Do czego one służą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

szpec od instalacji Gazowych twierdzi ze auto chodźi na dwuch paliwach jednocześnie.

Sprawdź przekaźnik i łącza na filterku od LPG

Tylko zaczelem coś grzeba przy pokrywie filtra powietrza sa tam takie male dwa pokrętelka zaraz. Do czego one służą ?

Daj fotkę bo nie wiadomo o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności