Skocz do zawartości

Mak Spin Superdark 16"


Gość mgr

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem wrzucić fotki, jak już uda mi się zamontować nowe alusy.

Przy okazji podzielę się pewnymi doświadczeniami : SMILE :

Jako, że miałem "fabryczne" opony letnie 205/55 R16, tak postanowiłem nie szukać szczęścia i zakupić felgi 16" zamiast 17".

Zaczęło się od tego, że zamówiłem Borbet BS5 i zaczęła się miesięczna przygoda...

Pierwsza paczka przyszła całkowicie poobijana, porysowana i... ze złym rozstawem śrub.

Druga paczka miała prawidłowy rozstaw, ale jedna felga była obita, zdarty lakier.

Przysłali kolejną sztukę i znowu: zdarty lakier, tak wgnieciona, że chyba ktoś nią rzucił z 2 metrów.

Dodam, że wszystko szło bezpośrednio od producenta, z Niemiec. Opakowania były całe, także wg mnie kurier nie mógł ich aż tak uszkodzić... Dzięki postawie sprzedawcy wszystkie wymiany odbywały się w miarę płynnie (kilka dni roboczych na przesyłkę i tak trzeba było liczyć).

Warto dodać, że przy przedostatniej wymianie producent kłócił się podobno ze sprzedawcą, że proces produkcyjny dopuszcza takie wady (wgniecenie i rysa)! Pogratulowałem im jakości i pomysłowości.

Ostatecznie zrezygnowałem z Borbetów i zamówiłem na Oponeo Mak Spin Superdark.

Zdjęcia w załączniku.

 

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż przyznam że te Borbety ogólnie były bardzo ładne. No i lakierowane, a nie polerowane co w kontekście np. warunków zimowych ma spore znaczenie.

Nie ważyłem felg, ale mam wrażenie że Maki są sporo lżejsze do Borbetów. Zresztą o Borbetach pisali gdzieś na forum, że są przyciężkawe. Poza tym Maki mają standardowy otwór centrujący, a Borbet wymaga pierścieni, chociaż to niby specjalnego znaczenia oprócz samego montażu nie ma.

W każdym razie Maki w 100% polecam!

 

I jeszcze dodam, że postanowiłem jednak zakupić czujniki TPMS. Po pierwsze raz mi się już przydały, po drugie nikt mi potem nie powie że jeździłem z błędami w komputerze (chociaż w ASO mówili, że do braku TPMS się nie czepiają i że to moja sprawa). Czujniki kupiłem na xfelgi.pl za jakieś 650zł / komplet z aluminiowymi końcówkami (Schrader). Co ciekawe na Allegro też sprzedają pod inną nazwą firmy takie komplety, ale nie ma na liście do Merivy, a po kontakcie telefonicznym mówią, że mają i chyba z 20zł taniej czyli warto dopytywać :)

 

Wszystko zamontowałem ostatecznie w ASO i z programowaniem czujników wyszło lekko ponad 100zł, czyli taniej niż gdziekolwiek indziej, gdzie pytałem! W innych punktach za samo programowanie chcieli 60-80zł, a tu był montaż opon felgi + czujniki + programowanie... W sezonie zimowym zobaczymy, czy zimówki trzeba na nowo programować. Z tego co się orientuję to pewnie tak chociaż niektórzy twierdzą, że może nie będzie takiej potrzeby...

 

Ps. Sprawdziłem, że fabryczne opony to Michelin Energy Saver, czyli fajne i nie jakaś tam taniocha!

post-49165-0-68072100-1463123125_thumb.png

post-49165-0-03019800-1463123131_thumb.png

Edytowane przez mgr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Wyglądają raczej średnio, jednak wiem z doświadczenia że w rzeczywistości efekt jest o wiele lepszy niż na zdjęciach.Gratulacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: SMILE :

D... nie urywa, ale faktycznie na żywo prezentują się o wiele lepiej : SMILE : Do tego jeszcze przyciemni się szyby i autko jakoś będzie wyglądało ;)

Generalnie chciałem podzielić się doświadczeniami i fotkami, których sam szukałem (może komuś się przydadzą). Problemem jest to, że jak zaczynasz szukać konkretnego rozmiaru felg z jakimś tam rozstawem śrub to nagle wybór bardzo się zawęża i mało co można fajnego znaleźć, chociaż to i tak to wszystko kwestia gustu.

Przy tym aucie moim zdaniem 16" spokojnie mogą zostać, chociaż 17" nie dość, że wyglądałby lepiej to pewnie i wybór felg byłby większy. Tylko powstaje pytanie - ile można ładować kasy w auto, które ma zwyczajnie służyć rodzinie : SMILE :

W załączniku jeszcze jedna fotka, z bliższa.

 

EDIT: znalazłem & dorzucam fotki brudasa z dnia wymiany felg...

post-49165-0-11839800-1463128306_thumb.jpg

post-49165-0-01903100-1463128307_thumb.jpg

post-49165-0-60101900-1463128307_thumb.jpg

post-49165-0-96654400-1463128307_thumb.jpg

Edytowane przez mgr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale jak dla mnie ta fela w ogóle nie pasuje do tego auta. Ale ile osób tyle opinii i gustów a o tych ostatnich się nie dyskutuje.
Ostatnio wymieniałem u siebie opony właśnie z tych Michelinów oryginalnych. Założyłem GoodYear EfficientGrip Performance i na tych kapciach auto trzyma się drogi jak przyssawka na szybie. Opony ciche (68dB), całkowicie inny komfort jazdy niż na "Michałkach".

Pogratulować wytrwałości podczas wymian poprzednich felg.
Podeślij wzór tamtych do porównania jeżeli możesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności