Skocz do zawartości

Zafira i problem z kontrolka oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Zaifre 1.8 BENZYNA z 2001 r. Ostatnio wymienilem olej i filtr. Lecz nie stety po tej wymianie gdy silnik mi sie rozgrzeje na niskich obrotach pali mi sie kontrolka smarowania (czerowna od oleju) w momencie gdy da sie wieksze obroty gasnie, lecz gdy obroty spadna na nowo sie zapala.

 

W trakcie tej wymiany spotkalem sie z czyms nie spodziewanym i nie wiem czy to moglo by byc przyczyna mojego probelmu. Mianowicie gdy wymienialem filtr i wykrecilem go, z obudowy filtra wylecial maly zaworek ktory tam byl, i byl on nie stety polamany, umieniscilem go na swoim miejscu tak jak bylo to mozliwe. Nie orientujecie sie moze czy to moze byc przyczyna mojego probelmu? A jesli nie to co wg. was?

 

Przy okazji dodam ze wymienielem juz czujnik, wymienielm nawet filtr na inny gdyz tak mi doradzili ale nic nie pomoglo kontrolka nadal sie pali. Prosze o pomoc.

 

P.S. Nie jestem pewnie czy w dobrym miescu umiescilem temat :S ale jak chcialem go napsiac w "ogolne Porady Techniczne" to nie mogelem :s ( nowe tematy moga tylko moderatorzy)

P.S.2 jesli beda potrzebne jakies dodatkowe dane ja chetnie wsszytko dopisze :) Byle bym znalaz rozwiazanie :?

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co do zafiry,ale wydaje mi sie ze w oplach jest zabezpieczenie przed zatkaniem filtra.

Jest to zawor ktory w takim przypadku otwiera sie i puszcza w obieg olej niefiltrowany.

A skoro filtr jest czysty,a to polamane cos to ten zawor,zwyczajnie olej miesza sie w fitrze zanim znajdzie miejsce docelowe gdzie ma trafic.

Tym sposbem pompa oleju sobie nie radzi na niskich obrotach.

Albo moze przylozyles gdzies ostatnio misa olejowa i smok sie przytkal.

Na razie to tyle co wiem .

Ale poczekaj na zafirowcow,koledzy na pewno cos podpowiedza.

Pozdro.

Co do postow na temat zafiry opisujemy problemy w dziale opel zafira.

I jeszcze raz pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazlem swoj problem ale wiazal sie z dosc sporymi wydatakami :s ... okazlao sie ze to wlasnie ten zawor byl przyczyna :s a zeby to naprawic musialem kupic cala nowa obudowe od filtra oleju :s No ale cos ciesze sie ze przynajemiej moj problem rozwiazalem.

 

Do zamkniecia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zawór w obudowie filtra, który Ci wyleciał jest zaworem utrzymującym ciśnienie oleju w silniku. Po dodaniu gazu, gdy pompa podaje wiecej oleju on sie otwiera i nadmiar podaje na przelew. Jednak na wolnych obrotach jest zamkniety, żeby było odpowiednie ciśnienie. Skoro go nie było to na wolnych obrotach nie miałeś smarowania, gdyż cały olej leciał na przelew.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam,

 

jak mozesz to opisz dokladniej ten zawor - czy on jest integralna czescia obudowy czy jest jakos dopasowany czy jak?

chyba tez mnie to do padlo po wczorajszej wymianie oleju!

ile kosztuje taka obudowa?

czy w silniku x18xe1 jest tak samo?

 

p.s. ja nic nie widzialem zeby byla jakis zawor w obudowie - filtr normalnie osiadl w obudowie i tyle.

 

***********************

 

problem chyba rozwiazany - mianowicie przy zakrecaniu pokrywy filtra nie mialem wyczucia i chyba za duzo Nm dalem i przekrecilem/dokrecilem/zakrecilem obudowe. popuscilem troche i cala obudowa sie ruszyla. kontrolka juz nie swieci ani na niskich ani na wysokich obrotach.

 

p.s. 2. jak macie schemat/zdjecie tej obudowy to wyslijcie mi prosze na priva albo umiesice gdzies. ciekawy jestem jak to jest mocowane w korpus silnika.

 

 

pozdrawiam

opolanin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności