Skocz do zawartości

mixol do oleju napedowego


Gość smalcerz

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o dodawaniu do oleju napedowego mixolu w proporcji setkana 10l.on co piate takowanie?czytalem ze to dobrze robi.czy ktos z was juz to stosowal?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem juz gdzies o tym. Sam jestem ciekaw odpowiedzi. Na chłopski rozum nie zaszkodzi bo pompai wtryski beda lepiej nasmarowane ale zobaczymy jak sie temat rozwinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to stosuję ale inaczej dawkuje :? i troche mi się rymuje :)

 

osobiście leje 200ml mixolu na 50l ropy

 

Pierwszy raz jak zalałem to po przejechaniu 500km same plusy pojawiły się pod koniec ;(

Silnik ciszej i bardziej równomiernie pracuje, lepiej wkręca się na obrotu (brak turbodziury która była wcześniej) i odrobinę mniejsze spalanie ;(

 

ogólnie stosowanie mixolu ma duże zalety bo mixol smaruje i czyści układ :mrgreen:

W astrze g warto to stosować bo opel do któregoś roku wypuścił pompy wtryskowe bosch vp44 które jak mają słabe smarowanie (od suchego oleju a na polskich stacjach zazwyczaj jest suchy) jak mają słabe sparowanie to się grzeją a od przegrzewania uszkadza się elektronika w tych pompach

u mnie najprawdopodobniej przeczyściły się wtryski i dlatego poczułem wzrost mocy

Znajomy w astrze G z 98roku też odczuł takie same plusy stosowania :mrgreen:

 

co do dalszego rozwinięciatematu to odsyłan na forum vectry:

http://forum.opel24.com/paliwo-do-disla-a-pompa-wtryskowa-vt4482.htm?highlight=mixol

Po przeczytaniu powinno Ci się wszystko wyjasnić ;)

pozdro

 

[ Dodano: Sob Sty 26, 2008 16:36 ]

aa i zapomniałem dodać że nie powinno się tego stosować w silnikach common rail czy jak to siępisze ;(

 

Poprawiłem link // mod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

mixol do auta ? ja się tego boje do kosiarki lać ;(

to już lepiej syntetyka midlanda 2t, koszt podobny co mixol a jakościowo nie odbiega od syntetyków po 50zł/litr .

A tak wogóle do do asterki co 5 tankowań wlewam 5 korków na bak Liqiu Moly Speed Diesel Zusatz , a do mondeo przy każdym tankowaniu korek na każde 10l (cholerne wtryski :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

JA postanowiłem lać do baku co 5 tankowanie na pełen zbiornik około 200 ml mixolu, kiku znajomych stosuje taki zabieg i nic im sie nie dzieje z autkami, natomiast znajomemu ostatnio padla pompa wtryskowa (ropka byla lewa) a nie lał mixolu. Czy ma to jakikolwiek zwiazek to nie wiem. Ale dla spokoju ducha bede robic jak pisalem wyzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

A ja tankuję z pewnego źródła (BP) i żadnych takich wiejskich wynalazków typu Mixol nie stosuje - mam święty spokój. Nie martwię się o pompę, katalizator, wtryskiwacze i EGR.

Niestety żyjemy w Polsce i za niesprawnego kata nie ścigają - mam nadzieję, że to się zmieni...

P.S Miksol był dobry do smarowania silników dwu-suwowych - na waszym miejscu bym się trochę obawiał bo nie wiecie jak Wasz olej silnikowy zachowa się po dodaniu Miksolu do paliwa (jak będzie płukał ten nagar)

 

Pozdrawiam wszystkich wynalazców :(;)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności