Skocz do zawartości

roleta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio montowałem sam. Kupiłem rolete na allegro (300zł) i okazało się że oprócz rolety potrzebne są jeszcze dodatkowe 4-ry części + 4-ry blacho-wkrety. ( części plastikowe montowane za drugim rzędem siedzeń 2 szt prawa i lewa, oraz zapinki na pasy bezpieczeństwa przy klapie tylnej 2szt.) ;) Kupiłem je za 100zł w serwisie OPLA. Uwaga!!! Serwis OPLA nie posiada dokładnych wymiarow i opisu montażu rolet. :)

WIĘC!;)

Znalazlem auto z zamontowanymi roletam. Ściągnolem przybliżone wymiary. Zrobiłem prowizoryczne szablony. Odrysowalem ołówkiem miejsce na otwór pod element trzymający rolete. Bez zdejmowania osłon z tworzywa, wyciołem otwory montarzowe za pomocą małej szlifierki (tzw. diaxa) i stopniowo dopasowałem do kształtu. Wsadzilem w otwory części, zaznaczyłem miejsca na otwory pod blacho-wkrety. Zapunktowałem. Nawierciłem wiertłem fi2,5 otwory wstępne. Nastepnie zmontowalem całość i zkręcilem blacho-wkrętami. Całość zajeła mi godzinę. W sumie kosztowało mnie to 400zł a serwis OPLA wolał 900zł bez montażu. :]

Sprubuję wstawić zdjęcia. Narazie nie wiem jak to się robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowałem sam. Kupiłem rolete na allegro (300zł) i okazało się że oprócz rolety potrzebne są jeszcze dodatkowe 4-ry części + 4-ry blacho-wkrety. ( części plastikowe montowane za drugim rzędem siedzeń 2 szt prawa i lewa, oraz zapinki na pasy bezpieczeństwa przy klapie tylnej 2szt.) :wink: Kupiłem je za 100zł w serwisie OPLA. Uwaga!!! Serwis OPLA nie posiada dokładnych wymiarow i opisu montażu rolet. :idea:

WIĘC!:wesoly:

Znalazlem auto z zamontowanymi roletam. Ściągnolem przybliżone wymiary. Zrobiłem prowizoryczne szablony. Odrysowalem ołówkiem miejsce na otwór pod element trzymający rolete. Bez zdejmowania osłon z tworzywa, wyciołem otwory montarzowe za pomocą małej szlifierki (tzw. diaxa) i stopniowo dopasowałem do kształtu. Wsadzilem w otwory części, zaznaczyłem miejsca na otwory pod blacho-wkrety. Zapunktowałem. Nawierciłem wiertłem fi2,5 otwory wstępne. Nastepnie zmontowalem całość i zkręcilem blacho-wkrętami. Całość zajeła mi godzinę. W sumie kosztowało mnie to 400zł a serwis OPLA wolał 900zł bez montażu. 8)

Sprubuję wstawić zdjęcia. Narazie nie wiem jak to się robi.

wiesz co mnie zastanawia że są modele sintry które maja orginalnie zamontowaną roletę

czemu tak jest nie wiem czy roleta to opcja za dopłatą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie orginalną. Jak chcesz fotkę to nie ma problemu. Napisz tylko które miejsca cię interesują. Zawsze możesz poszukać orginalnych boczków do trzeciego rzędu siedzeń. Założysz , zapniesz roletę i masz kombi.

 

Z anglika krzyczą coś ok. 100 zł za boczek. Poszukaj na allegro, jest tego na masę. 200 zł za boczki, roleta jakieś 350-400 zł i trochę roboty po południu. pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie orginalną. Jak chcesz fotkę to nie ma problemu. Napisz tylko które miejsca cię interesują. Zawsze możesz poszukać orginalnych boczków do trzeciego rzędu siedzeń. Założysz , zapniesz roletę i masz kombi.

 

Z anglika krzyczą coś ok. 100 zł za boczek. Poszukaj na allegro, jest tego na masę. 200 zł za boczki, roleta jakieś 350-400 zł i trochę roboty po południu. pozdro

ok już połapałem ze sintra miała 2 rodzaje boczków z miejscem na roletę i bez !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok już połapałem ze sintra miała 2 rodzaje boczków z miejscem na roletę i bez !

w przypadku drugiej występowała siatka grodząca fotele od częsci bagazowej :0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio montowałem sam. Kupiłem rolete na allegro (300zł) i okazało się że oprócz rolety potrzebne są jeszcze dodatkowe 4-ry części + 4-ry blacho-wkrety. ( części plastikowe montowane za drugim rzędem siedzeń 2 szt prawa i lewa, oraz zapinki na pasy bezpieczeństwa przy klapie tylnej 2szt.) :oops: Kupiłem je za 100zł w serwisie OPLA. Uwaga!!! Serwis OPLA nie posiada dokładnych wymiarow i opisu montażu rolet. :mrgreen:

WIĘC!:D

Znalazlem auto z zamontowanymi roletam. Ściągnolem przybliżone wymiary. Zrobiłem prowizoryczne szablony. Odrysowalem ołówkiem miejsce na otwór pod element trzymający rolete. Bez zdejmowania osłon z tworzywa, wyciołem otwory montarzowe za pomocą małej szlifierki (tzw. diaxa) i stopniowo dopasowałem do kształtu. Wsadzilem w otwory części, zaznaczyłem miejsca na otwory pod blacho-wkrety. Zapunktowałem. Nawierciłem wiertłem fi2,5 otwory wstępne. Nastepnie zmontowalem całość i zkręcilem blacho-wkrętami. Całość zajeła mi godzinę. W sumie kosztowało mnie to 400zł a serwis OPLA wolał 900zł bez montażu. :mrgreen:

Sprubuję wstawić zdjęcia. Narazie nie wiem jak to się robi.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/137aa7c8a2f04506.html

 

na czerwono zaznaczyłem po lewej jakie odległości mi są potrzebne możesz zmierzyć

 

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/137aa7c8a2f04506.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/137aa7c8a2f04506.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

mam w planie zamontować roletę. Mierzę się z wycinaniem dziur i włożeniem mocować. Proszę Was bardzo o dokładny wymiar umiejscowienia mocowań. Baki pisał po 5,5 cm, ale tam jest lekko skośny bok i od którego miejsca mierzyć bliższego, czy dalszego. Mógłby mi ktoś z Was pomóc. Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności