Skocz do zawartości

CD400 a odtwarzanie MP3 z płyty


Gość iMoCks

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji i znaleźć nie mogę.
Czy CD400 odtwarza MP3 z nagranej płyty? Czy tylko z USB? Miałem jakąś płytę i wrzuciłem do radia, ale zaraz ją wyrzuciło i nie wiem czy miałem uszkodzoną płytę, czy to radio MP3 z płyt nie czyta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem MP3 i niestety radio ich nie czyta. :-(

 

Znaczenie mieć może jakość płyty (bywają problemy z tymi najtańszymi, lub bardzo starymi), "jakość nagrania" (zamknięcie sesji, najlepiej jak najwolniejsza prędkość wypalenia) i zawartość (w instrukcji Infotainment była chyba mowa o max 99 folderach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no folderów nie ma tylko 700mb danych w kilku plikach, chyba 6 - sety z tegorocznego Sunrise Festival.
Nagrywane na CD Verbatim z prędkością 4x, wolniej się nie dało. Płyty świeżo kupione - nie mam możliwości sprawdzenia ile zalegały w sklepie ale z innymi plikami na nich nie ma problemu.
Gdzieś czytałem że do obsługi płyt z MP3 wymagane jest radio CDC400 a nie CD400.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo o modelu "CDC". O CD400 (i biedniejszym 300) instrukcja rzecze:

 

■ Można używać następujących formatów CD: CD-ROM Mode 1 i Mode 2. CD-ROM XA Mode 2, Form 1 i Form 2.
■ Można używać następujących formatów plików: ISO9660 Level 1, Level 2, (Romeo, Joliet). Pliki MP3 i WMA zapisane w jakimkolwiek formacie innym niż podane powyżej mogą nie być odtwarzane prawidłowo, zaś zapisane na nich nazwy plików i katalogów mogą nie być prawidłowo wyświetlane. Uwaga: Standard ISO 13346 nie jest obsługiwany. Podczas nagrywania płyty Audio CD, np. w systemie Windows 7, może być konieczne ręczne wybranie standardu ISO 9660.
■ Płyty Audio CD zabezpieczone przed kopiowaniem w sposób niezgodny z obowiązującymi standardami dla płyt CD mogą być odtwarzane niepoprawnie lub ich odtwarzanie może być niemożliwe.
■ Odtwarzanie samodzielnie nagranych płyt CD-R i CD-RW może być niepoprawne lub niemożliwe. W takich sytuacjach wina nie leży po stronie sprzętu.
■ W przypadku płyt CD z zawartością mieszaną (utwory w formacie audio i pliki poddane kompresji, np. MP3) możliwe jest oddzielne odtwarzanie utworów w formacie audio i plików poddanych kompresji.
■ Brud i płyny znajdujące się na płycie CD mogą zabrudzić soczewkę odtwarzacz znajdującą się wewnątrz urządzenia i spowodować błędne funkcjonowanie.
■ Odnośnie do danych zapisanych na płytach z plikami MP3/WMA mają zastosowanie poniższe ograniczenia:
Liczba utworów: maks. 999.
Liczba katalogów: maks. 255.
Głębokość struktury katalogów: maks. 64 poziomy (zalecana: maks. 8 poziomów).
Liczba list odtwarzania: maks. 15.
Liczba utworów w liście odtwarzania: maks. 255.
Dozwolone rozszerzenia list odtwarzania: .m3u, .pls, .asx, .wpl.

 

Wydaje się, że wszystko z płytą masz ok., choć co do nagrywanych, sprzęty od zawsze bywały kapryśne. Jeśli nośnik nie przeczy powyższemu i odtwarza się na innym sprzęcie (ale innym niż komputer, na którym nagrywałeś), to ewidentnie masz coś nie tak z odtwarzaczem w samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dixi-car.pl/radio-opel.htm

 

Tu pisza o CDC400


@Sartori dzięki za pomoc.
MP3 działa - problem był w formacie nagrywania płyty. Nowe Nero domyślnie nagrywa dane w UDF. Wystarczyło zmienić na ISO i radio wszystko czyta.

Edytowane przez iMoCks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności