Skocz do zawartości

Dziwny Problem WEBASTO


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio miałem śmierć w oczach kiedy mój signum stanął w kłębie dymu... nie wiem co sie stało ale po uruchomieniu silnika ( po nocy) zaczekałem aż troszke rozgrzeje się silnik i ruszylem....( 2.2 DTI) zatrzymalem się na skrzyzowaniu i poczulem w nawiewie dziwny zapach spalenizny... za chwile z rurki pod silnikiem...( dowiedzialem się ze to rurka spalin webasto) zaczal wylatywac siwy dym.... ( strasznie smierdział) Z początku myslalem ze to z samochodu który stał przedemna a tu zonk.... Wyłączylem silnik... słychać bylo jeszcze webasto i w tym czasie do kiedy się nie wyłączylo wylatywal z niej siwy dym... po czym przestal kopcic i włączylem silnik... nic się nie działo i pojechalem dalej... od pierwszego tego typu objawu mineło ok 1 miesiąc.... Oczywiscie pozniej nic się nie działo a tu dzisiaj odpalam samochod i znów to samo.... nie wiem o co chodzi... nikt w polsce nie jest mi w stanie powiedziec co z tym sie dzieje. Mówią ze webasto nie wychodzilo w serii na polske i tyle... Dodatkowo nie mogę im tego pokazać ponieważ problem występuje tylko czasami.... ma ktos z was rozwiązanie ;)?

 

Boje się ze nawet gdyby padło webasto nie kupie go w Polsce...

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj model jaki masz zamontowany to może coś więcej ci podpowiem. :)

jak na razie z opisu może wynikać kilka przyczyn:

1 paliwo-mogło być z wodą

2 kołek żarowy nie łączy na stykach bądź jest uszkodzony

3 niekiedy w specyficznych warunkach atmosferycznych dymi ale to nie żadna usterka ;)

wydobywający się dym ma specyficzny zapach nie podobny do spalin z silnika ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.... jesli chodzi o model... to jutro sprawdzę i napisze... a jesli chodzi o dym to zapach jest porównywalny z paleniem gumy lub moze bardziej plastiku... nie wiem ... nie zaciągam się tym hehe:P generalnie wali jak cholera... jest siwy i gdyby samochod byl troszke mniejszy nie bylo by go widac...mniej więcej wylatuje go tyle jak w sytuacji kiedy wywali ci np... wode z obiegu i dymi się z pod klapy silnika....w kazdym razie... jutro sprawdze model... tylko gdzie on sie znajduje?... dziękuje serdecznie za odpowiedzi... pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A więc oddałem samochod do mechanika.... Tak wiem troszke czasu minelo ale tak jak pisalem problem pojawial się bardzo sporadycznie ale ostatnio raczej zawsze oczywiscie na zimnym silniku.... jestem przekonany ze gdzies jest problem na stykach.... PS... dziekuje za podpowiedz.... bo to chyba byl strzal w 10. w czasie kiedy webasto dymi.... wyłączam silnik i prubuje wcisnąć przycisk AUTO w moim przypadku jest to przycisk startu webasto... pokazuje się na kompie ze włączone i po chwili samo się wyłacza.... wiec cos na bank jest z elektroniką.... oddadza mi jutro( mam nadzieje) samochod... to odpisze wszystkim i jesli to byl problem ze stykami zrobie zdjecie ( z ktorymi) pzdr:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

WITAM MAM TEN SAM PROBLEM CO TY ! HE HE NIE DALEJ JAK WCZORAJ ODPALAM SAMOCHÓD SIEDZE CHWILKE W ŚRODKU AŻ TU NAGLE STRASZNY SMRÓD SPALONEGO OLEJU OTWIERAM DRZWI A TU KŁĘBY CIEMNEGO PRAWIE CZARNEGO DYMU ZAMKŁEM AUTKO I UCIEKŁEM MYŚLAŁEM ŻE SIE PALI I ŻE WYBUCHNIE NATYCHMIAST ZADZWONIŁEM DO MECHANIKA UMÓWIŁEM SIĘ Z NIM ŻE PRZYJEDZIE NASTĘPNEGO DNIA OBEJRZEĆ WSZYSTKO, ALE TAK MNIE TO MĘCZYŁO ŻE POSZEDŁEM DO SAMOCHODU JESZCZE Raz i zapaliłem go znowu wyszedłem na zewnątrz co by zdążyć uciec gdyby wybuchł albo co innego :roll: no ale nic po chwili patrze znowu dym leciał tak jak by spod samochodu mniej więcej w okilcy siedzenia kierowcy, leciał jeszcze chwile ciemny duszący dym i po jakiś 5 minutach przestał więc wsiadłem i objechałem warszawke w nocy około 11 jeżdziłem przez godzinke wróciłem wyłączyłem i rano wróciłem odpaliłem i nic wiec zadzwoniłem do mechanika i powiedziałem mu wszystko stwierdził że to właśnie webasto po całym sezonie letnim gdzie temperatury nie spadały poniżej 4 stopni celcjusza webasto się nie włańcza a akurat tego wieczorka było poniżej zera i webasto odpaliło po raz pierwszy po tak długim czasie nie chodzenia leciał przypalony olej który jak mówił musiał sie wypalić nazbierało się w tej rurce od webasto trochę kurzu i tak dalej to wszystko spowodowało taki dym podczas gdy webasto pracuje bardzo to słychać po otwarciu drzwi natomiast jeśli chodzi o to co dalej będzie czy dalej za jakiś czas ten dym sie pojawi nic nie wiem mechanik o tym nie wspomniał. jesli się czegoś dowiem to napisze - i licze na to samo .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności