Skocz do zawartości

Kompletny brak turbodziury


Gość mattai

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem poważne problemy z zapowietrzaniem

Wymieniłem uszczelnienia wtrysków, powroty, wszystkie przewody paliwowe, wszelkie uszczelnienia na samej pompie.

Zafira rozpędza się do liniowo do odcięcia. Przy 2000 obrotów nie ma typowego kopnięcia tylko bardzo dynamicznie rozpędza się do końca.

Przy pomiarach przed usunięciem problemu z P1125 miałem przeładowanie przy 1,6 na op-com-ie. Okazało się że były źle podłączone przewody podciśnieniowe

jeszcze zrobię pomiar jak to wygląda aktualnie

Czy to możliwe że w tym silniku zniknęła turbodziura?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie możliwe. Może inaczej, może nie być odczuwalna na niskich biegach. Wystarczy że zaczniesz przyśpieszać na np 5 biegu z gazem w podłodze od 60km/h, wtedy się pojawi. Wirnik turbiny ma pewną bezwładność i potrzebuje chwilę by się rozpędzić. W momencie gdy turbina jeszcze nie uzyska znamionowego doładowania (wartość zadana=zmierzona) wtedy pracują inne układy wspomagające jak np. klapy wirowe. Możesz mieć najzwyczajniej dobrze ustawiony silnik, lub turbina np z uwagi na złe wysterowanie (opóźnione działanie) trochę wcześniej wstaje i dochodzi do przeładowania które zaraz niweluje wysterowanie turbiny - ale to hipoteza która czasem ma miejsce. Jest jeszcze jedno :)

Wcześniej było źle i przyzwyczaiłeś się do tego a teraz po naprawie masz takie odczucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze na 5-ce 50-70km/h, pedał w podłogę i czuć na początku rozleniwienie, później zaczyna mocno już się bujać, ale przed naprawami dziura była tak duża że miałem na 3-ce wrażenie że stanie w miejscu. Praktycznie nie było możliwości wyrwania auta , teraz przycisnę płynnie na 3/4 biegu i wyraźnie płynnie przyśpiesza...może cię czepiam, ale wydaje mi się to zbyt idealne.... jest możliwe że turbina pada w taki sposób?

Jakie powinny być maksymalne wartości doładowania i zadanego doładowania (rozumiem że z grubsza powinny się pokrywać + opóźnienie) w op-com?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności