Skocz do zawartości

Jaki gaz do Opla Astry 2,0 16v?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Opla Astre G z 99 roku zaopatrzona w silnik 2,0 16v wersja sportiv. Chciałbym poradzić się jaki gaz zamontować? Czy montować sekwencję czy tez zwykły sterowany komputerem? I jakie koszty są w założeniu i 1 i 2 gazu? Gdzie najlepiej założyć jeśli chodzi o Dolny Śląsk?

 

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 08:51 ]

We wtorek jestem umowiony na gazowanie :wink: koszt 1800zl, nie bedzie to sekwencja ale najlepszy mozliwy ze zwyklych gazow :wesoly: zobaczymy jak bedzie sie sprawowac :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

I jak założyłeś?? Ciekaw jestem jak sie spisuje na "zwykłym" gazie. Ja osobiście mam u siebie IV gen. i jestem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak gazik zalożony, już przjeżdziłem 1200km do 1 przegladu no i paproki mi zrypali sonde ??? Bede sie z nimi jutro wykłucał o swoje bo nie z mojej winy sonda padla a zaplacilem za nowa 345zl bo dziwne ze puki do nich nie pojechalem jezdzilem normalnie, zalozyli gaz i chcialem kiedys przejechac sie na benzynce,a po 2 minutach mi CHECK wywalilo no i teraz wyszlo ze sonda padla:/ A jeśli chodzi o jazde do tej pory na gazie to super, spalanie 10litrow ostatnio wyszlo mi po miescie 8,9 i bylem w szoku :roll: Zastanawialem sie co do sekwencji, ale nie robie az tak wielu km zeby ją montowac, a ta tez jest ok :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja kupiłem swoją już z tą instalacją (na gwarancji, po przebiegu 20 kkm na niej). i powiem że wyniku poniżej 10 l/100km po mieście to nie udało mi sie zejśc. 10,5l/100 przy jezdzie (sory toczeniu się) po warszawie to wszystko. Srednio wychodzi mi 11-12 i ok. 1,5-2l benzynki Shell V-Power Racing (a jazda tylko na tym to już bez porównania). Na trasie 9,2 L (ale poniżej 150 km/h nie schodziło a i maxa sprawdziłem) i to był rekord w minimalnym spalaniu. Więc Twój wynik niespełna 9L po mieście to szok dla mnie i to gazu!!! Ja na benzynie po mieście zrobiłem ok. 9L

PS. jeszcze zależy czy czujesz różnice między jazdą na "podtlenku LPG :-)" a benzyną. bo może masz tak ustawiony gaz że tak mało pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam kumpla, zajmuje sie elektronika samochodowa, kiedyś montował i stroił instalacje LPG, teraz już ma własny warsztat, ale nie zakłada gazu, ustawia lpg i ogólnie cala elektronika, moim zadaniem było założyć gaz byle gdzie i dać auto do niego:) Powiem tak, ze założyłem, pojeździłem do 1 przeglądu czyli ok 1200km i różnice czułem ze na benzynie minimalnie lepiej, dałem auto do niego... wymienił mi (nie wiem jak to sie dokładnie nazywa - dostarcza lpg) na bardziej wydajny, zestroił to z moim układem wydechowym i stożkiem i teraz muszę sie przyznać ze benzyna naprawdę jest słabsza:D A spalanie pozostało bez zmian :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Mam kumpla, zajmuje sie elektronika samochodowa, kiedyś montował i stroił instalacje LPG, teraz już ma własny warsztat, ale nie zakłada gazu, ustawia lpg i ogólnie cala elektronika, moim zadaniem było założyć gaz byle gdzie i dać auto do niego:) Powiem tak, ze założyłem, pojeździłem do 1 przeglądu czyli ok 1200km i różnice czułem ze na benzynie minimalnie lepiej, dałem auto do niego... wymienił mi (nie wiem jak to sie dokładnie nazywa - dostarcza lpg) na bardziej wydajny, zestroił to z moim układem wydechowym i stożkiem i teraz muszę sie przyznać ze benzyna naprawdę jest słabsza:D A spalanie pozostało bez zmian :beer:

 

 

co to chlopie pisze?:beer:?na benzynie jest slabsza?:beer:?wspolczuje klopotow w domu!:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już troszkę ponad 25tys km na instalacji II generacji i bardzo fajnie się spisuję wprawdzie mam vectrę 1.8 16V ale spokojnie wyrabiam się ze spalaniem poniżej 9 litrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności