Skocz do zawartości

Kłopot z wymianą silnika.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zwracam się tutaj z swoim problemem z myslą że mi pomożecie!

Więc:

W moim oplu został wymieniony silnik z 1.5D na 1.2i

Wiem że silnik jest częscią zamienną i że mozna teraz wymieniać. niema numerów w dowodzie rejestracyjnym,

ale ja mam w dowodzie wpisaną pojemnosc 1478cm.

Silnik 1.2 kupiłem (przywiozłem z Niemiec) niemam na niego papierów.

Czeka mnie jeszcze przerejestrowanie pozostawiajac te same blachy i chciałbym wszystko zrobic za jednym razem

Wiec gdzie się udac najpierw do diagnosty w celu ustalenia pojemności i z kwitkiem do komunikacji przerejestrowac??

czy tez jakoś inaczej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemnosc ci moze stwierdzic rzeczoznawwca ale moim zdaniem na podstawie dokumentow ktore powinienes miec na ten ze silnik! Bez papierow mozesz jezdzic ale na pol legalnie, watpie zby udalo ci sie zarejestrowac auto z nazwijmy po imieniu, "nie legalnym silnikiem" :) Numerow silnika nie ma w dowodzie ale sa w karcie pojazdu wiec nie jest tak znowu ze nigdzie nie ma oznaczenia silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik bez papierow nadaje sie tylko na czesci zamienne. poza tym zmieniles silnik z diesela na benzyniaka. moim zdaniem sprawa beznadziejna bo byle patrol policji zauwazy ze to nie ropniak. a tak jak eduardo napisal silnika bez papierow nie da sie zarejestrowac. mozna go jedynie zlomowac. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowe kupna sprzedazy silnika mozesz sobie napisac na kolanie i przeglad przechodzi :) podasz dane i on odrazu wpisze nowy silnik i powinno byc ok.Przerabialem ten temat nie raz ale jeszcze nei ze zmiana z ON na PBale nei powinno byc problemow powodzenia!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy jest zakaz? ja rejestrowalem corse w listopadzie i pamietam ze czytalem jakas wywieszke na scianie odnoscie rejestracji SAM :roll: jesli tak to troche lipa bo chcialem sobie zbudowac buga na bazie malucha i jezdzic nim gdziekolwiek dalej niz po dzialce...

 

a co do nadania nowych numerow silnikowi to i tak trzeba przedstawic jakikolwiek dokument potwierdzajacy jego legalne pochodzenie. gdyby to bylo takie latwe to kazdej kradzionej furce moznaby nadawac nowe numery i wszo byloby legalne :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do nadania nowych numerow silnikowi to i tak trzeba przedstawic jakikolwiek dokument potwierdzajacy jego legalne pochodzenie. gdyby to bylo takie latwe to kazdej kradzionej furce moznaby nadawac nowe numery i wszo byloby legalne :cry:

i oto cale sedno sprawy :roll: Polskie prawo jakie jest takie jest ale w tym wypadku nie mozna tak latwo obejsc, chociaz przebic numery tez nie jest znow tak ciezko :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak spisujesz z biefa dane osobowe niemca numer posiadanego silnika i ze pochodzi z takiego i takiego autka i podisujesz adolf i z tym ci silnik bez problemu rejesruja.Na przegladzie sprawdza czy nr,silnika sie zgadza(teraz juz tego nie robaia)hihih bo nie musza podawac nr. odpazdziernika ubieglego roku.Wiec napewno nie bedzie problemu z tym silnikiem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności