Skocz do zawartości

Opel Astra G 1.6l 55kw 2000 na GAZ


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie sie zastanawiam przerobic moj samochod na gaz i mam taki maly problem bo nie wiem dokladnie czy w moim samochodzie jest wtrysk jedno czy wielopunktowy?

 

Ja juz nawet dzwonilem do serwisum opla i mi mowile ze jest wtrysk jednopunktowy jednak jak dzwonilem do warsztatow to mi mowili ze wielopunktowy.

 

Jak by to byl wtrysk wielopunktowy to bym musial sie jeszcze zasatanowic nad przerobieniem na gaz bo to drozej by wychdzilo niz by byl jednopunktowy.

 

Teraz sam nie wiem i jestem troche zamieszany. ???

 

Dzienki bardzo za kazda odpow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co widze masz silnik stosowany od Kadeta, przez Astre F aż wlaśnie po twoją Astre G. Oczywiście nie jest to zupelnie ten sam silnik bo po drodze przechodzil modyfikacje, ale jest to ta sama baza czyli masz jednopunktowy wtrysk paliwa.

Jeśli chcesz się upewnić to sprawdź numery silnika i zobacz do danych technicznych silników gdzieś na forum, nie wiem gdzie jest takie coś do Astry G ale napewno jest.

Będziesz mial numery silnika to w takiej tabeli możesz przeczytać że to jednopunkt, pozatym moc, przyspieszenie, zużycie paliwa, stop sprężania i wiele wiele innych informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do 2000r wychodziły astry G z silnikiem 1,6 na jednopunkcie. Oznaczenie tego silnika to 1,6 SZR. Po 2000r to już tylko wtrysk wielopunktowy, oznaczenie silnika 1,6 SE. Jeśli masz 75 kucy to będziesz miał silnik 1,6 SZR do którego założysz instalację gazu II generacji w granicach 1400-1500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy pewnie będą się wahać i proponować tylko instalację IV generacji (sekwencję, na pewno lepszą ale i droższą), bo masz kolektor dolotowy plastikowy, ale można założyc dobrą instalację II generacji (tańszą) i też będzie śmigać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hej,

 

Mam taki sam silnik w swojej Asi.

 

Zainstalowałem 7 miesiecy temu instalację II-generacji i jestem super zadowolony :evil:

 

Autko śmiga bardzo dobrze, nie odczuwam specjalnej różnicy pomiędzy jazdą na gazie czy na benzynie.

 

Instalację montowałem w Pszczynie i zapłaciłem 1550 zł.

 

Teraz o spalaniu:

 

trasa (niby trasa odcinek 27km 2xdziennie) przy predkości 130 km/h ok 9,5-10l

po mieście ok 10 - 11l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności