Skocz do zawartości

Opel Vectra C, zarysowania, Z20Q


Gość kintaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś zarysował mi samochód. Mam go na parkingu przy ulicy i ktoś mnie zahaczył. Mam lakier granatowy. Wyczytałem na tej etykiecie od strony pasażera, że mój lakier to Z20Q (przykładowe zdjęcie znalezione w necie, chodzi o barwę) - http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/20/8f/1c/kompletny-przod-opel-vectra-c-z20q-ostroleka-114246432.jpg. Rysa na nim wygląda mniej więcej tak, chodzi o te białe odpryski na lakierze, też zdjęcie przykładowe z neta - http://obrazki.elektroda.pl/4374102300_1338307371.jpg . Czy jest jakiś sposób żeby zamaskować to tańszym sposobem niż pozostawienie auta u lakiernika? Kumpel mi mówił, że można gdzieś dorwać farbę z pedzelkiem specjalną pod tą barwę lakieru, że niby można to samemu zrobić. Szczerze mówiąc, to było by mi na ręke samemu to zrobić niż zostawiać auto u lakiernika. Krucho u mnie z kasą i jeżeli można to zrobić na własną rękę to prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Szukałem na necie coś na temat zakupu takiej farby, ale nic nie znalazłem, proszę o pomoc i porady, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa przeciez mieszalnie lakierów i Ci dorobią lakier za nie duże pieniadze, ale zaprawki sa widoczne. Jezeli nie ma duzo mozna zrobic, jak duzo to pozostaje lakiernik by ładnie wyglądało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dużo, widziałem na necie te farby zaprawkowe. Jak auto przygotować do tego? Benzyną ekstrakcyjną przeczyścić, a potem zaprawkę na to? Jestem laikiem w tych sprawach, chcę to sam zrobić, więc proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak :arrow: dzięki za link. Pewnie można w google wyczytać, masz rację. Tylko ja nie mam na nic czasu. Pracuję po 14h i mam małe dziecko. Ja tylko śpię, pracuje i odbieram dziecko. Laptopa w domu ostatni raz otworzyłem w sierpniu, więc proszę o trochę wyrozumiałości, proszę coś napisać, jak to zrobić, będę naprawdę wdzięczny za pomoc laikowi, w przyszłości mogę odwdzięczyć się pomocą w zakresie kompów - jestem informatykiem, pozdrawiam

Edytowane przez kintaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisałem, nie na necie a w mieszalni lakierów, ja odtłuszczam np benzyną ekstracyjna, nastepnie bardzo miekkim pedzelkiem robie zaprawke. w przpadku rdzy :do głoej blachy-podkład zaprawka. Ostanio ktos mi zderzak zarysował, mam lakier metalik-zaprawka a na to bezbarwny z utwardzaczem.

Nie jest to fachowa naprawa, ale nie rzuca sie w oczy, i zabezpiecza przed rudą.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności