Skocz do zawartości

Dziwne dżwieki z silnika 2.0 DTI 2002 r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie panowie,kupiłem 2 tyg.temu Zafirkę,i jakoś boję się o nią.Przy zimnym silniku podczas wprowadzania delikatnego na obroty(szczególnie zauważalne na 3 biegu)autko dostaje głośniejszych metalicznych pomruków,puszczam gaz znika.Myślałem sobie że może to łańcuszek rozrządu,ale przy tym przebiegu (106 tys)cholera wie,myślę też nad tym zaworem EGR czy jak mu tam,bo też mi przygasa pulpit kiedy przygazuję ??? Pomóżcie ja widzę że czaicie bazę.

 

 

Pozdrawiam Cornleone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy zimnym silniku podczas wprowadzania delikatnego na obroty(szczególnie zauważalne na 3 biegu)autko dostaje głośniejszych metalicznych pomruków,puszczam gaz znika.

Czesc!

Mam Zafire i ten sam silnik od 2m-c. I nie czaje ???

U mie jest to samo. Ale moim zdaniem to nie łancuch tylko jakis zawór albo przepustnica otwiera sie i wydaje taki odgłos jakby silnik stukał.

To jest na wyszszym biegu tak koło 2000obr. Jakoś jestem spokojny bo sprawia wrażenie normalnego działania przy zimnym silniku.

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam panowie mam ten sam odgłos w swojej zafirze. Dowiedziałem się że na zimnym silniku zawsze taki dźwięk będzie się roznosił ponieważ otwiera się zawór rtg. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam z 2001 roku i taki odgłos jakby buczenie jakiś rezonans wchodzi mi około 2200 obrotów na minutę silnika przed tą prędkością jak i powyżej przycicha zastanawiam się czy to nie wina może poduszek silnika ?

Super byłoby kiedyś spotkać się gdzieś na jakimś zlocie czy przy innej okazji i pojeździć na wzajem tymi zafirami powymieniać doświadczenia jak się tymi autami jeździ jakie odglosy są normalne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy zimnym silniku podczas wprowadzania delikatnego na obroty(szczególnie zauważalne na 3 biegu)autko dostaje głośniejszych metalicznych pomruków,puszczam gaz znika.

Czesc!

Mam Zafire i ten sam silnik od 2m-c. I nie czaje :evil:

U mie jest to samo. Ale moim zdaniem to nie łancuch tylko jakis zawór albo przepustnica otwiera sie i wydaje taki odgłos jakby silnik stukał.

To jest na wyszszym biegu tak koło 2000obr. Jakoś jestem spokojny bo sprawia wrażenie normalnego działania przy zimnym silniku.

Pozdrawiam Jacek

Wiatm.

Miałem ten sam problem, okazzało się, że turbina się nie załączała bo był uszkodzony jeden z zaworów. Po jego wymianie wszystko gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam w mojej zafirce (kupiona 4 m-ce temu) identyczne objawy jakie opisał "slawekwr". Minęło kilka miesięcy od ostatniego postu w tym temacie. Czyżby nikt nie znalazł lekarstwa na to "buczenie" :( Ja dopiero zaczynam "walkę" z tym problemem ale gdy znajdę rozwiązanie to z pewnością napiszę.

 

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 13:49 ]

No i udało się. Poczytałem trochę i znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Przyczyną buczenia był ciężarek wyrównoważajacy umieszczony na prawej półosi napędowej. Najpierw chciałem go regulować ( tzn. nieznacznie przesuwać ) ale niestety nie znalazłem właściwego miejsca tak aby buczenie znikło. Ostatecznie zdjąłem go i ... BINGO. Buczenie zniknęło. Nareszcie mogę się "delektować" czystym brzmieniem diesla. :wesoly::cry::D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności