Skocz do zawartości

niska temperatura silnika 1,3 CDTI


Gość wild_elk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wild_elk

witam mimo normalnej jazdy temperatura silnika utrzymuje się w okolicach 80-85 stopni, jest lekko ponad 80 do 85 nigdy nie wskakuje na 90 nawet gdy jade gdzieś daleko kiedy silnik pracuje dłużej np. autostrada 120-130 km/h konin-łódź i nikła reakcja dojdzie do 85 i tak sobie stoi, czy to dobra temperatura dla diesla czy należy zainteresowac się termostatem ? pozdrawiam i proszę o odpowiedź jeśli ktoś wiedziałby czym to jest spowodowane :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mógłby mieć troszkę więcej (u mnie jest przeważnie 88st) ale nie ma tragedii.

Jak szybko Ci się nagrzewa do tych 80st :wesoly: po ilu kilometrach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Jeżeli temperatura (jak się silnik nagrzeje) jest stała tzn. nie rośnie i nie spada - termostat jest dobry.

Te dieselki to chytre bestie (wydajne energetycznie) - ja mam 2.0 DTI i zagrzewa mi się (przy obecnej temp +4 st C) po ok. 13 km do 90 st. Spokojna jazda poniżej turba.

 

Reasumujac - jak Ci temperaturę trzyma to jest OK.

 

P.S słyszałem, że oplowskie czujniki temperatury lubią zaniżać temperaturę o ok 10 st.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wild_elk

wybaczcie troche mnie tu nie było ponieważ miałem egzaminy a do tej temperatury nagrzewa się po ok 10 km ale czasem w czasie jazdy lubi sobie spaśc troche ponad 80 stopni na oko to tak 82 -83 dokładnie nie wiem bo to tylko skala na wzkaźniku http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a u mnie maksymalną temperatura pokazywaną na wskaźniku jest 80 stopni w skali Celsjusza (czasami mniej)...nie ma żadnych złych objawów także mogę zgodzić sie z tym ze te wskaźniki lubią zaniżać temperaturę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko jest w porządku.

Ja też mam Corse identyczną do Twojej

1.3 cdti.

temperature mam non stop miedzy 80-83 stopnie.

Oczywiście to wszystko zależy też od oleju. (ja na Castrol Edge)

Kiedy jeżdże bardzo ostro to osiągam 90stopni, a nawet 93-95max wg wzkaźnika.

z resztą był kiedyś poruszany już ten temat, że wiele z gamy diesli oplowskich nie osiąga 90stopni, lecz 87-88 itd itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do 1.3 CDTI i temperaturki. Moj silniczek nagrzewa się dosyć długo ok. 6-8km przy 15 stopniach na zewnątrz. Wskaznik temparatury jest zawsze przestawiony o troche. Kreska na środku wcale nie oznacza 90 stopni. Jak to mówią jest to wskaznik orientacyjny. Chcecie znać temperature płynu chłodniczego, podepnijcie kompa. W innym temacie kolega napisał:

Witam.

Ja posiadam Opla Combo 2006r 1,3 CDTI i dziś byłem u kolegi na komputerze i porównywaliśmy temperature z odczytu komputera z tym co pokazuje wskaznik.

A nasze obserwacje są nastepujące.

 

Pierwsza kreska to jest 70stC i to sie pokrywa z odczytem komputera

Druga kreska to 80stC i to też sie pokrywa.

Pomiędzy 80stC a środkową kreską tak w polowie jest 90st.C.

A na środkowej kresce jest temp. 95st.C.

 

Morał:

Więc jak trzyma wam pomiędzy 80st.C a środkową kreską w połowie to macie temperature silnika 90st.C więc wszystko z waszym autem O.K.

 

Pozdrawiam

I ja również pozdrawiam.

 

Wracajac jeszcze do temperatury, zamierzam kupic oslone silnika, lub sklecic cos samemu :). Zobaczymy na ile to pomoze w kwestii nagrzewania. Zimą jednak nie jest zbyt komfortowo jak sie dojezdza do pracy i nawiew ledwo grzeje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie ja w combo z 2005 z 213 tys km przebiegu tez mialem nagrzewanie po 10 - 15 km potem zaczelo nie trzymac temperatury i czasmai spadala do 78 st

wymienilem termostat za jedyne 220 zl :-/ i nagrzewa sie po 4 - 5 km po miescie i trzyma pieknie 83-87 teraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności