Skocz do zawartości

Filtr oleju A14XER


Gość finerek123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość finerek123

Witam!

Jakie wymiary powinien posiadać filtr oleju do silnika 1.4 100km?

 

oe648-6.jpgA=57/B=21/C=25/H=112

czy

oe648.jpgA=62,5/B=28/C=30,5/H=88,5

 

? Niestety zgubiłem nalepkę z numerem producenta, a szukając według modelu i silnika zwraca zawsze wynik tych dwóch. A zakupy chciałbym zrobić już teraz, tak aby wykorzystać najbliższy wolny weekend do wymienienia tego.

 

A po drugie - czy jest odczuwalna duża różnica między filtrem kabinowym węglowym a zwykłym? No i opinia o filtrach FILTRON - jest sens? Jest dość tania, a podobno wielu producentów je montuje fabrycznie w autach.

Edytowane przez finerek123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje taki filtr ??

kupujesz oba

zly oddajesz (masz do tego prawo)

 

co do filtrona

to jest sporo lepszych do wyboru

 

miedzy weglowym a zwyklym jest jedna odczuwalna roznica

cena ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Rozglądam się właśnie za alternatywą od oryginalnych. Żałuję że rok temu tyle przepłaciłem na oryginalnych częściach.

 

A za filtronem przemawia rodzime pochodzenie no i ta cena...

 

A jak nie filtron to co? MANN, KNECHT? Czy może najdroższy z tych wszystkich BOSCH?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

 

 

No i opinia o filtrach FILTRON

Do Vectry B kabinówka i filtr powietrza pasują idealnie i nie mam zastrzeżeń co do jakości wykonania.

Co wcale nie jest tak oczywiste, bo miałem już w swoich łapkach inne tanie filtry- firmy "kogucik" jakiś tam "pakowaczy" typu "MaxGear", tak usilnie wciskane i polecane klientom w okolicznym sklepie moto, jako alternatywa dla Filtrona.

Nie wiem dlaczego.... pewnie mają na tym lepszy zarobek.

 

Aaaa z "ciekawostek", sfinalizowano zapowiadane przejęcie amerykańsko-polskiego WIX-Filtrona przez niemieckiego MANNA (szczegóły transakcji utajniono)

Teraz polska fabryka oficjalnie nazywa się "MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. ul. Wrocławska 145, 63-800 GOSTYŃ, POLAND"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mialem przygodę jaki ma być ten filtr.

Wymieniłem jeden bo był zły ale zrobiłem zdjęcie właściwemu.

Masz kupić z tym "dzyndzlem". Ja mam ten silnik 1.4 101KM (A14XER).

PODOBNO do tego silnika są dwa rodzaje. Jeden z tą wypustka a drugi bez.

post-54164-0-48393100-1479964795_thumb.jpg

Edytowane przez redbull90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Ostatecznie zdecydowałem się na zakup filtra oleju od BOSCH, kabinowy MANN i powietrza KNECHT, a olej GM Dexos 2 5w30.

Zaoszczędziłem z jakieś 30-40 zł jakbym miał kupować te części w ASO (olej już posiadam).

Dla tych którzy mieliby problem ze znalezieniem części podaję numery katalogowe GM

Filtr oleju - 650172

Filtr kabinowy - 68 08 622

Filtr powietrza - 58 35 930

Edytowane przez finerek123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość redbull90

Panowie, mam Corsę z 1.4 100 KM z 2010.

Miałem ostatnie dwa lata Filtrona, mechanik mi powiedział, że jest sporo lepszych niż ten. Jaki wg was warto wziąć, dużo będzie droższy ten Kann albo Bosch no i czy lepszy? Kabinowy też wziąć jakiś lepszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności