Skocz do zawartości

Meriva A automat - brak zapłonu, oznaczenie F


Gość tadz_mahal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam identyczny samochód oraz identyczny problem jak w tym temacie. Dodam tylko, że auto jest garażowane - miejsce postojowe, więc spadki temperatur nie powinny grać aż tak wielkiej roli (co innego wilgoć). Auto nie odpaliło (gdzie dzień wcześniej śmigało), pojawił się migający symbol F. Akumulator już wcześniej ładowany poza tym był leciwy więc wymieniłem na nowy, auto odpala lecz migające F nie znikło. Prześledziłem wiele tematów z tym błędem i w 90% przypadków dotyczy to sterownika skrzyni biegów. Naprawa gdzieś w Polsce oraz podawane sumy mnie nieco przerażają w tym w OPLU taki sterownik = 3.000 zł. Pomogło mi tymczasowe rozwiązanie aby móc jeździć przetłumaczone na własny użytek z angielskiego pod jednym z filmów na Youtube:

 

 

Usterka te często może być usunięta poprzez usunięcie 60 amperowy bezpiecznik Easytronic gdy zapłon jest włączony, a następnie wyłączyć zapłon, wymienić bezpiecznik, a następnie pozostawić zapłon w pozycji wyjściowej przez około 6-10 sekund później samochód zapali i po kilku sekundach wyświetlacz przejdzie przechodzi na literę N i wraca do normy. Merivy najbardziej cierpią z powodu wilgoci wokół skrzynki bezpiecznikowej pod osłoną ekranu. O ile pamiętam jest to bezpiecznik nr 4 (Układ wstępnego podgrzewania paliwa w samochodzie z przekładnią Easytronic (silnik wysokoprężny).

 

Usunięcie tego bezpiecznika i ponowne go włożenie pomogło wyświetlacz przeszedł w tryb N co pozwoliło jechać autem (pomyślałem przynajmniej koszta lawety odpadają). Pomogło to na kilka dni. Dziś po odpaleniu auta na wyświetlaczu pojawiła się migająca litera A auto nie ruszało. Aby ruszyć skorzystałem z metody z bezpiecznikiem ale zastanawiam się co się dzieje, od czego zacząć, czy siada ten sterownik? Czy ktoś z Państwa zna bliżej ten problem? Komputer po błędzie z literą F wskazał na błędy:

  • P1711 - czujnik prędkości koła przedniego lewego - brak sygnału
  • P1712 - czujnik prędkości koła przedniego prawego - brak sygnału
  • P1710 - prędkość obrotowa kół - błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tadz_mahal

 

Witam. Posiadam identyczny samochód oraz identyczny problem jak w tym temacie. Dodam tylko, że auto jest garażowane - miejsce postojowe, więc spadki temperatur nie powinny grać aż tak wielkiej roli (co innego wilgoć). Auto nie odpaliło (gdzie dzień wcześniej śmigało), pojawił się migający symbol F. Akumulator już wcześniej ładowany poza tym był leciwy więc wymieniłem na nowy, auto odpala lecz migające F nie znikło. Prześledziłem wiele tematów z tym błędem i w 90% przypadków dotyczy to sterownika skrzyni biegów. Naprawa gdzieś w Polsce oraz podawane sumy mnie nieco przerażają w tym w OPLU taki sterownik = 3.000 zł. Pomogło mi tymczasowe rozwiązanie aby móc jeździć przetłumaczone na własny użytek z angielskiego pod jednym z filmów na Youtube:

 

 

Usunięcie tego bezpiecznika i ponowne go włożenie pomogło wyświetlacz przeszedł w tryb N co pozwoliło jechać autem (pomyślałem przynajmniej koszta lawety odpadają). Pomogło to na kilka dni. Dziś po odpaleniu auta na wyświetlaczu pojawiła się migająca litera A auto nie ruszało. Aby ruszyć skorzystałem z metody z bezpiecznikiem ale zastanawiam się co się dzieje, od czego zacząć, czy siada ten sterownik? Czy ktoś z Państwa zna bliżej ten problem? Komputer po błędzie z literą F wskazał na błędy:

  • P1711 - czujnik prędkości koła przedniego lewego - brak sygnału
  • P1712 - czujnik prędkości koła przedniego prawego - brak sygnału
  • P1710 - prędkość obrotowa kół - błąd

 

 

Osoba od której kupiłam samochód właśnie "tymczasowe rozwiązanie" wykonane przez niespecjalistę zastosowała w samochodzie, żeby tylko ukryć awarię i go sprzedać. Całe szczęście samochód przestał działać pod domem a nie w 600km trasie. Więc lepiej to oddać w ręce fachowca, pomijając autoryzowany serwis opla. Jak dzwoniłam do serwisu opla to sami mi polecili gdzie to można zrobić taniej.

Błąd u mnie to był 1607, czyli usterka sterownila, poza tym 1703, 1710, 1712, 1730 i chyba 1711.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LongmanPL,skąd jesteś????

 

Mam u jednego klienta w Merivie podobne błędy ale od roku z haczykiem się nie pojawiły.Wina może leżeć po stronie aku.Sprawdź to najpierw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LongmanPL,skąd jesteś :?:?

 

Mam u jednego klienta w Merivie podobne błędy ale od roku z haczykiem się nie pojawiły.Wina może leżeć po stronie aku.Sprawdź to najpierw.

W jakim sensie akumulatora? na starym było migające F oraz po wymianie na nowy było tak samo więc nie wiem jak mam to rozumieć?

@tadz_mahal jaki był koszt takiej usługi i co było robione?

Edytowane przez LongmanPL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tadz_mahal

W jakim sensie akumulatora? na starym było migające F oraz po wymianie na nowy było tak samo więc nie wiem jak mam to rozumieć?

@tadz_mahal jaki był koszt takiej usługi i co było robione?

 

pisałam na poprzedniej stronie: 800zł + w moim wypadku 150zł za dojazd do mnie. To była wymiana regenerowanego sterownika + wybieraki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności