Skocz do zawartości

jak uruchomić silnik na samym gazie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,mam urwany przewód paliwowy,czy w jakiś sposób można uruchomić silnik na samym gazie?Silnik c20ne a instalacja LOVTEC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To zależy jak masz zrobioną instalację... Jeśli masz II generację to niebardzo bo wtedy gaz przełącza się po przekroczeniu pewnych obrotów oraz po osiągnięciu przez silnik pewnej temperatury (najczęściej ok. 36 stopni C)... Zawsze jednak można zrobić patent zapinająć to na krótko ale musiałbyś wywaliś krokowca i śrubę w to miejsce wsadzić...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

młody puławy że co?

Ja mam drugą generacje i chyba wszędzie jest coś takiego jak awaryjne odpalenie z gazu. U mnie to wygląda tak ze przekręcam kluczyk na zaplon i mam przycisk benzyna/gaz w aucie i dioda. Miga sygnalizujac dzialanie automatu (odpalanie z beny i po przekroczeniu obrotow przelaczenie na gaz), po kliknieciu świeci - czyli odpalenie i jazda na gazie, lub nie swieci czyli odpalenie i jazda na benzynie.

II generacja to nie jakas przepasc w porownaniu do sekwencji. Pozatym to kiedy dzialanie automatu ma przelaczyc na gaz jest ustawialne komputerowo. Gazownik za pomoca kompa moze ci ustalic temp przy jakiej ma sie przelaczyc, albo obroty po osiagnieciu ktorych ma sie przelaczyc, albo jedno i drugie. Ja mam ustawione ze odpalam, gaz do 2300 obrotow i juz jestem na gazie. Wszystko to mozna ustawic. A odpalam z czego chce naciskajac przycisk instalki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam drugą generacje i chyba wszędzie jest coś takiego jak awaryjne odpalenie z gazu. U mnie to wygląda tak ze przekręcam kluczyk na zaplon i mam przycisk benzyna/gaz w aucie i dioda. Miga sygnalizujac dzialanie automatu (odpalanie z beny i po przekroczeniu obrotow przelaczenie na gaz), po kliknieciu świeci - czyli odpalenie i jazda na gazie, lub nie swieci czyli odpalenie i jazda na benzynie.----------mam tak samo tylko że nie chce się przełączyć na sam gaz(u mnie dioda nie świeci się,tzn.normalnie tak ale teraz nie przełącza się na sam gaz tylko albo mruga albo wcale gaśnie).Będę musiał go zholować,tzn.już wiem że to przewód paliwowy przecięty i benzyna ucieka.Wymieniłbym go ale tak jest schowany że ciężko bez kanału a na ulicy to raczej problem.Swoją drogą dziwne że nie chce mi odpalić na samym gazie???[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie w II gen, aby odpalic na gazie, trzeba w czasie odpalania trzymac ten przycisk wcisniety. normalnie po jegu wcisnieciu wylacza sie instalacja, a samochod jedzie na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie w instalacji AL-700 przy włączeniu zapłonu trzymam wciśnięty przycisk od gazu i włącza się awaryjny gaz...Jak zimny silnik i trochę stał to raczej trzeba będzie pokręcić silnikiem żeby załapał na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No może i tak... Ale spotkałem się z wieloma autami których nie dało się w ten sposób odpalić jak mówicie dlatego tak napisałem... U mnie np. jest instalacja 1 generacji i zero automatów... Albo pali na gazie ALBO na benzynie ale nawet przy -20 odpalałem na gazie i jeździło;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki za rady.zczepiłem przecięty przewód na rurkę od długopisu(robiłem to na ulicy) :evil: ,odpaliłem na benzynie ,przełączyłem na gaz,wyjełem bezpiecznik aby pompa paliwa nie chodziła i pojechałem do znajomka na kanał,jutro wymienię nowy przewód paliwowy i będzie o.k. ;p

A swoją drogą niezłe ciśnienie wytwarza ta pompa,rzygało benzyną jak z armatki wodnej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe poza tematem

mi jak brakło paliwa to wiecie co robiłem w uno?

ha lałem w gardziel denaturat a ktoś odpalał aby przeszło na gaz,ale nie wiedziałem że jest awaryjne odpalanie auta na gazie :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności