Skocz do zawartości

Jak zamontować nieoryginalne radio - Opel Astra F


Gość Kuba142

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule tematu, posiadam oryginalne prawdopodobnie radia Opla, model C 303? tak pisze przynajmniej na obudowie.

 

Chciałbym je wymienić, posiadam radio Pioneera, lecz jest problem, gdyż w tym oryginalnym wewnątrz kokpitu jest szufladka tak jakby z blachy, a do tej szufladki przymocowane są trzy kostki + plus antena.

Radio wyjmuje się poprzez użycie szpilek/gwoździ, a potem wysuwa, tylko one wysuwa się już bezpośrednio z tych kostek.

 

W radiu Pioneer osiadam oddzielny kabel na dwie wtyczki, radio działa, bo sprawdzałem, tylko nie wiem co tu zrobić, aby wypiąć te kostkę i wywalić szufladkę.

 

Macie jakiś pomysł? generalnie radio na styk wchodzi w ta szufladkę, lecz z tyłu są te kostki wpięte w tą blachę, więc radio mi wystaje kia centymetrów za dużo.

 

PS. nie wiem, czy ten górny wyświetla z godziną, datą i temperaturą nie jest jakoś powiązany z tym radiem, i czy po montażu nieoryginalnego będzie on dalej działał?

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Z racji, że jest oddzielny kabel na dwie kostki do Pioneera, one będę raczej latały luzem za całą deską, nic się tam nie stanie? nowe radio + kieszeń ma ze sobą mało wspólnego.

 

Pytanie, czy nieoryginalne radio nie będzie stanowiło problemu dla wyświetlacza MID? bo ja MID nie będę wyjmował raczej, tylko zmieniał radio.

 

PS po podważeniu tej szufladki wysuwa się jej tylko część, potem dalej ją blokuje i nic to nie daje.

Ktoś próbował wcześniej te szufladkę wywalić, bo widać, że ona w najlepszym stanie nie jest, lecz ten ktoś sobie odpuścił.

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kable trzymają. Jak nie podda się to chyba zostaje zdemontować konsole środkową ( w sieci znajdziesz sporo poradników jak to zrobić)

Po zmianie na wyświetlaczu będzie gasła data po włączeniu radia. Jak sobie z tym poradzić http://forum.opel24.com/topic/35042-nieoryginalne-radio-a-data-na-wyswietlaczu/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności