Skocz do zawartości

Instalacja LPG w zafira 1,8 XE AUTOMAT z 2000 r ELEGANCE ful


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawinek

Cześć.

Potrzebuję informacji.Mam zafirę 1,8 XE AUTOMAT 16V z 2000r wersja ELEGANCE 125KM full elektryka itd.Auto z Austri.

Noszę się z myślą o instalacji LPG no bo troszkę pali a benzynka ciągle w górę. Problem stanowi cena instalacji bo za sekwencyjną chcą odemnie 3700pln a to odpada.Wyczytałem na www.gazeta.pl w dziale auto że zafirki produkowane do 2000 roku chodzą na instalacji 2 generacji i to koszt około 2 tysiące pln.Jak dotąd jeżdżę na benzynie i autko chodzi super,nic się nie dzieje i nie wiem czy warto w to się bawić czy też po dodaniu LPG wyskoczą dziwne problemy.Może ma ktoś takie samo autko które przerobił na gaz i podzieli się opinią.Proszę o pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam takie autko ale ja zakładać bedę sekwencję. Na instalacjiII generacji też będzie chodzić, tylko musi to zakładać dobry gazownik nie garażowiec. W omie przy silniku 2.0 16v i automacie mieałem taką instalacje i było ok. Na początku, były drobne kłopociki ale później po dobrym ustawieniu było dobrze. Jednak trzeba iść z postepem czasu i do zafirki zakładam wtrysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Dzieki za odp.dzwoniłem do najlepszego fachmana w okręgu.Instalacja ale bez wtrysku BRC w mojej zafirce zagr.Powiedział że spali 2-3litry więcej niż benzynki.Z moich wyliczen wychodzi że przy tutejszych obecnych cenach zwróci sięw rok-robię około 1000 na mc.Co do awaryjnoci to powiedział że bedzie dobrze-oczywiście trzeba przestrzegać serwisów i stanu świec i kabli.Montowali w zafirach i problemów nie ma.Napiszę więcej jak juz stanę się posiadaczem gazu.Koszt to 2100 pln.

Napisz kiedys o tym wtrysku w zafirze jak juz poużywasz.Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jezu odbija wam ta takiej Zafirki gaz 18,16V 125 koni, silnik miodzio,i chcesz go tak skrzywdzic gazem,do takich silnikow nie zaklada sie gazu ludzie,jak kupiles takie autko to chyba cie stac tez na paliwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skoro robisz tak małe przebiegi roczne powinieneś jeszcze raz na spokojnie przemysleć sens montowania gazu, a nawet posiadania auta. Za koszty utrzymania i eksploatacji 10 000km przejedziesz w roku taksówką. Przy takich przebiegach instalacja zwróci ci się po 2 latach. Jak długo zamierzasz jeździć tym autem. Ja robię ok 40 tyś rocznie i zamierzam pojeździć zafirką ze 3 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

O.K.

Zauważyłem sprzeciwy.Jezu itd.Chcę gaz bo to akurat silnika nie skrzywdzi.Trzeba popytać innych użytkowników na różnych forach i w realiach.Gaz to czyste paliwo na pewno czystsze jak ta ostatnimi czasy dziwna benzyna-nawet na markowych stacjach-ostatniej zimy mi zamarzło.

 

No i dlaczego ktoś pisze że po co mi auto i że mnie ma być stać na coś tam bleee- nie o to pytam.

 

Kalkulacja jest prosta:

Auto spala 8,7 średnio etyliny eurosuper 95.Wychodzi : 4,45*8,7=prawie 39 pln na 100km.

Gaz jest po 1,9 i auto spali więcej o 2-3 litrów-tak się przyjmuje więc: prawie 12litrów * 1,9 = prawie 23 pln na 100 km.Różnica to 39-23=16pln na 100 km a jeżeli spali 11litrów gazu to różnica wyniesie 18 pln na 100 km.średnio można by przyjąć 17 pln na 100 km.na tysiąc to jest 170 pln a jeżeli ja robię minimum 1000 km na miesiąc to po roku wychodzi 2040 pln.Za instalację zapłacę 2100pln.Na pewno dojdą jakieś dodatkowe koszty ale i one szybko się wrócą a po roku jeździmy już taniej.W każdą stronę się opłaca a benzynka idzie znowu do góry a tam koło izraela znowu trzeszczy.

 

Chcę zaznaczyć że autko typu zafira to kompaktowy VAN który ma wygodnie wozić do 7 osób.Nie chodzi o piszczenie kołami i zrywy głupoty młodzienczych wyskoków-to nie jest full wypas speed rakieta formuła jeden .125 KM ma tu za zadanie uciągnąć to auto bez mulenia choć i te 125 kM to nie jest za wiele-wiem to z autopsji-powinno być ciut więcej np.150.Szczególnie jak się włączy klimę to jest to mocno zauważalne (oczywiście wypełnione autko musi być wtedy maxymalnie ile się zmieści ludzi i bagażu i najlepiej pod górkę)

Pozdrawiam i dam znać jak się sprawować będzie w przyszłości.

 

[ Dodano: Wto Lip 25, 2006 21:42 ]

Witam Wszyskich :D

 

Byłem u gazownika i ponieważ jak to określili fachmany mam pod maską za nowoczesny silnik bo tam są 2 sondy to i od razu z ceny 2100 powiedzieli 2500 pln ale to nie koniec bo powiedzieli ,że przepustnica powietrza co jakis czas wysiądzie na amen a za nia trzeba dać 500-600 pln.Powiedzieli że bezpośredni wtrysk za 3700 załatwi sprawę wtedy nic sie nie będzie psuć.Więc jak to usłyszałem to powiedziałem Panom PaPa.Wniosek jest taki że pojeżdżę sobie jednak na benzynce-pewno drożej ale co tam trzeba oszczędzać gdzies indziej.pozdrawiam i dzięki za udzial w sprawie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Zafire 1,6 16v z fabryczna instalacją na gaz ziemny i bardzo sobie chwale jazde na gazie,mam nawet wrażenie że lepiej chodzi na gazie niz na benzynie.tu dopiero jest oszczednośc licząc średnio ok 1zł za kg gazu (cena wacha sie od 0,93-1,70 zalezy od jakosci gazu ).Pali ok 6kg/100km w przeliczeni wypada 1kg gazu=1,5l benzyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko ilejest stacji gdzie można tankować gaz ziemny, a z drugiej strony silnik 1.6 według mnie jest za słaby do zafiry.

Mam założoną instalację włoską tomasetto i pali w cylku mieszanym 9 l gazu na 100km,a w trasie zejdzie poniżej 8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Zafcie 1,8 125kM. Gaz zalozony w maju - wybieralem zreszta wedlug podpowiedzi ludzi z Forum. Zalozony mam OMLV Dream. Jestem bardzo zadowolony. Przejechalem ponad 15 tysiecy km. W ub. tyg. mialem przeglad i regulacje / wymagaja co 15 tys. km/ - po regulacji auto chodzi jeszcze lepiej. Nie widze zmiany mocy, momentu czy szybkosci. Na trasie / rodzina, bagaze, pies oraz box na dachu - predkosci do oporu ile sie daje na trasie - autostrada 150-170 km/h - spalanie trasa 8-9l gazu/100km, miasto - 11-13 l gazu/100km.

Butla zalozona na miejscu kola zapasowego. Dojazdowka zalozona w bagazniku - pionowo jak w Trabancie / moge zrobic zdjecia jak to zrobilem/.

Generalnie - jezeli jezdzisz sporo / wicej niz np 20-30 tys/rok / zakladaj gaz ale nowej generazji - wtrysk!

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności