Skocz do zawartości

Halogeny przeciwmgielne - instalacja elektryczna - manual


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Więc tak, potrzebne nam będzie do pracy:

- Halogeny

- Kombinerki,

- Lutownica

- Konektory

- Przewody jedno i dwuzyłowe

- Przekaźnik od malucha do świateł

- Włącznik

- Oprawka bezpiecznika z bezpiecznikiem 20A

- 3 piwka

Czas pracy – coś koło 4 godzin (elektrykiem nie jestm)

 

 

Więc się bierzemy do roboty.

Wszystko podczepiamy wg. Schematu:

Dołączona grafika

Lutujemy ze sobą + z lewego i + z prawego halogena. Masy też możemy polutować. Potem + z halogenów przyczepiamy konekto

rem i wtykamy w przekaźnik w pin nr. 87.

Ja wolałem podczepić pod jeden pin 87(na przekaźniku mogą być 2).

Ciągniemy + z akumulatora (obowiązkowo musi być bezpiecznik) i podczepiamy do pinu 30.

Potem idziemy do pojazdu i montujemy nasz włącznik halogenów.

Włącznik podczepiamy do oddzielengo + np. ze skrzynki bezpieczników (można też sie podpiąć do świateł w skrzynce lub też w przełączniku}. Gdy w aucie jest już włącznik lecimy do naszego przekaźnika i wpinamy to w pin 86.

Łapiemy dodatkową masę do przekaźnika (pin 85)

Na końcu podczepiamy pod akumulator + i łapiemy masę np. z aku lub nadwozia do halogenów.

U mnie po połączeniu z przekaźnikiem tak to wyglądało:

 

Dołączona grafika

Cała instalacja elektryczna pod Halogeny wyglądała tak:

Dołączona grafika

 

kiedy już wszystko podczepimy powinno zacząć świecić.

 

A na aucie tak to wygląda – jak mała rajdówka(faza przejściowa – potem będą za atrapą chłodnicy )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam nadzieję że się przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a może ktoś wie co potrzebowałbym żeby uruchomić fabryczną instalacje pod halogeny?

przekaźnika, włącznik, bezpiecznik i coś jeszcze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Przydalby sie jakis uklad podtrzymujacy. Wtedy moznaby zastosowac przelacznik bistabilny. Znacznie ciekawiej by to wygladalo.

 

Apropo .., Czy w astrze G ( '99 ) jest juz przygotowana instalacja pod halogeny, czy trzeba ja coagnac od podstaw ??

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

różnie to bywa w jednych jest w innych nie ma :D u mnie w f była tylko od zderzaka do kabiny ale już dalej brak więc musiałem zapożyczyć wiązkę wraz z włącznikiem,przekaźnikiem i wszystkimi kostkami z innej astry i wszystko śmiga jak trzeba :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość dizel1982

Witam. Chciałem odnowić temat. Mam halogeny do astr g, prawie nowe, oryginalne, fabryczne. Tylko teraz pytanie, jak sprawdzić czy mam poprowadzoną instalację do zderzaka? Obszukałem wszędzie i nie znalazłem kompletnie nic. Kurcze, wersja niby nie najuboższa bo silnik 1.6 Twinport, klima, elektryczne szyby, elektryczne i podgrzewane lusterka c.z. itd a brak instalacji pod halogeny? Widzę że w gliwicach straszną biedę klepali. Zwykłe 1.6 miały przynajmniej lusterka w kolorze nadwozia i klamki chromowane w standardzie a u mnie wszystko czarne. Aha, dodam że blaszki w skrzynce z bezpiecznikami w miejscu bezpiecznika pod halogeny są. Czyli jeśli nie mam poprowadzonej wiązki do zderzaka to znaczy że muszę całość od skrzynki prowadzić czy może jest gdzieś jakieś wyprowadzenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość OCorsaV16

Małe pytanko ... czy halogeny da sie łatwo zamontować bardziej na końcach zderzaka? żeby byl szerszy roztaw jak kloszE?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na halogeny masz otwory w zderzaku i tam je montujesz.Chyba że będziesz kombinował i wycinał samodzielnie a wtedy musisz zastosować się do przepisów:

Załącznik nr 6 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. Nr 32 z 2003r., poz. 262 – z późniejszymi zmianami).

Zgodnie z tymi przepisami dozwolone jest wyposażenie pojazdu w światła przeciwmgłowe przednie. Światła te umieszcza się w taki sposób, aby wysyłane światło nie olśniewało kierującego bezpośrednio lub przez odbicie od elementów pojazdu, nie dalej niż 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, nie niżej niż 25 cm i nie wyżej niż światło mijania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy oryginalny włacznik halogenów tylnych załączy również halogeny przednie

... nieeee ... gdybyś trochę poczytał -> tylne pmgła to światło obowiązkowe a jego kontrolka musi być pomarańczowa, a przednie pmgłowe to światła dodatkowe, nieobowiązkowe, włączane tylko z mijania - kontrolka zielona ... i poczytaj kiedy można je włączyć ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kiedy sie włącza halogeny przednie,ale mi chodzi o to czy włacznik od tylnych jest taki sam jak od przednich i tak samo zwiera styki, w astrze mam dwa takie właczniki jeden od tylnych a drugi od przednich

 

witam po przerwie,wałkuje nadal temat halogenów ,i mam pytanko czy ktoś wie jak odszukać przewód w złączu x6(przy nogach kierowcy) którym płynie prąd do halogenów :?:

 

scaliłem/daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności