Skocz do zawartości

Woda w omedze i niemieckie oprogramowanie!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam omege b z 94 roku w sedanie i mam duży wodny problem oraz mniejszy problem z wyświetlaczem komputera a może dokładnie tym co jest napisane po niemiecku.

 

 

Pomocy pojawiła mi się woda i to duże ilości na podłodze za kierowcą na miejscu gdzie pasażer tylnej kanapy trzyma nogi oraz trochę wody na miejscu obok też z tyłu. Pomóżcie mi i podpowiedzcie czym to jest spowodowane. Oglądałem podłogę od spodu i wydaje się że jest zdrowa chyba że czegoś nie zauważyłem ale nie sądzę. A kolejny program to język niemiecki w komputerze. Wyświetlają mi sie dwa komunikaty oraz kontrolka "check". Te komunikaty to "waschwass stand" nie jest pewien co do słowa waschwass czy to jest dokładna pisownia bo prze środek tego słowa przechodzi mi linia nie wyświetlanych kwadracików a drugi komunikat to "abblend rucklich" doszedłem do tego że chodzi o tylne światła ale nie wiem o co dokładnie bo wszystkie mi działają. Proszę pomóżcie!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odnośnie niemieckiego to da się do tego przyzwyczaić,też mam po niemiecku tylko w vectrze.Aco do wody to sprawdż czy nie masz zapchanych kanałó odpływowych pod maską(kumpel miał paprochów napchane i też po deszczu mu leciało),chyba że nagrzewnica ci puściła to inna sprawa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

płynu dolałem i już jest ok a co do świateł to są sprawne a to cały czas mi się wyświetla i jeszcze jedno gdzie są te kanały odpływowe i dlaczego jeśli zapchane są pod maską to woda zbiera się z tyłu pojazdu a co do nagrzewnicy to też nie mam pojęcia jak to sprawdzić a i jeszcze jedno świeci mi się również na wyświetlaczu check czy chodzi to o jakiś problem z silnikiem. dzięki za odpowiedź i prosze o jeszcze kilka szczegółów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpływów to otwórz maske i od strony kierowcy przy podszybiu , od strony pasażera to trza wyjąć filtr kabinowy i powinno go widać. Jeżeli pali ci się check to masz jakąś awarie , błąd . Sprawdz go. Pozdro. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czasem wywali komunikat gdy jest nieodpowiedniej mocy żarówka założona w lampie np diodowa lub mniejszej mocy. powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego

mailem podobny przypadek

chodzi o przecieki do kabiny

tylko w FOCUSIE II

najezdzilem sie z tym do serwisu bardzo dlugo

mowili ze zle zamontowany przewod odplywowy klimatyzacji

bylem z tym 4 razy i partacze nie umieli tego naprawiac

po awanturach w ford polska bo samochod mial pol roku i salonowy byl

rozebrano go do zywej blachy

i jak sie okazalo bardzo prosta przyczyna

zle zamontowne korki plastikowe w otworach montazowych podwozia

lalo mi sie strumieniem z lewej i prawej strony

smrod w samochodzie jak cho.... .

samochod zostal rozebrany do golej podlogi siedzenia i wszystko ze srodka wyjete

i wtedy bylo widac gdzie leci.

korki te zostaly wyjete i jesce raz wlozone nowe i od spodu zamalowano takim specjalnym klejem ktory rozprwadza sie pedzlem lawkowcem

a moze wystarczy samo zabezpieczenie bitumiczne tych miejsc.

sprobuj moze to:)

 

WIELKIE POZDROWIENIA

DLA

SERWISU

FORD NOVA LUBLIN

PARTACZE A DO TEGO NIEMILI....

NIE POLECAM CHAMSTWO PO PROSTU...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wszystkim za podpowiedzi bardzo pomogły szczególnie jeśli chodzi o komunikaty na komputerze za to teraz wyskoczył mi nowy komunikat po wymianie hamulców z przodu (klocki tarcze czujniki) brems beled lub coś takiego w słowniku jest napisane hamulce ożywić ale nie mam pojęcia o co chodzi. Wiem że mam do wymiany też pełne hamulce z tyłu tylko nie wiem czy to chodzi o nie bo wcześniej ten komunikat nie wyskakiwał. Powiedzcie mi jescze czy można wprowadzić język polski do komputera czy jedynym wyjściem jest angielski. I czy może ktoś wie gdzie moge kupić nie typowe części do omegi chodzi tu głównie o korbke i pokrętło do dachu. Dach jest elektrycznie otwierany i wystaje mi z sufitu dzyndzel a nie moge dostać nigdzie tego pokrętełka łącznie z allegro. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o menu w j, polskim to chyba da się zrobić w omie tzw. " C ". Co do komunikatu to niewiem. Po wymianie powinien zniknąć , chyba , żę zle wpięte czujniki ??? Części szukaj na alegro u Borówki. On ma chyba największy szrot omeg w Polsce. Znajduje się w Parczewie- kierunek Lublin ( chyba ). Pozdro :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pozdrawiam ludzi z Forda ja też ich nie lubię ale ja mogę ci zmienić menu nie po polsku bo w tym roczniku się nie da ale coś wybierzemy ( turecki angielski hiszpański .....) ja też mieszkam w Lublinie. a co do tycz z Forda to nie są złe chłopaki tylko majstry jakieś nie z naszej klatki haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności