Skocz do zawartości

Problem z przepływomierzem powietrza


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Chcialbym zasiegnac opinii kolegow, bo jak widze Meriva 1.7 CDTI jest dosc kaprysna.

 

Ostatnimi czasy podczas wyjazdu na mazury (gdzies w polowie drogi) silnik zaczal mi szarpac w trakcie dynamicznego dodawania gazu. Zdarzalo sie to przy okreslonych obrotach okolo 2400. Po zdjeciu nogi z gazu i spadaniu obrotow zapalala sie kontrolka serwisowa silnika. W trakcie szarpanie dochodzily dziwne dzwieki z zawieszenia wiec podejrzewalem ze to jakas dziwna usterka hamulcy.

Troche sie wozilem zanim pojechalem do mechanika, ktory po podlaczeniu kompa stwierdzil usterke przeplywomierza powietrza.

Zauwazylem ze przy temperaturze zewnetrznej powyzej 7 stopni, nie wystepowal ten efekt.

Poniewaz dlugo sie zbieralem do naprawy (serwis zaspiewal ponad 1000 zl za czujnik) zdazylem naprawic maglownice (stukanie zawieszenia przy malych predkosciach). PO naprawie maglownicy szarpanie ustalo.

Nie mam pojecia co za licho, ale nadal czekam na nowe niespodzianki ze strony Merivki.

 

Macie moze jakies sugestie co sie wydarzylo.

 

pozdrav

 

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 17:50 ]

Niestety dalej silnik szarpie, chociaz zdecydowanie mniej, i teraz lampka kontrolna sie nie zapala.

Czy ktos moglby potwierdzic ze numer przeplywomierza powietrza 0281002620 (Bosch) do Merivy 1,7 CDTI 100 km jest prawidlowy?

 

pozdrav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ja mam podobny problem tzn.

Meriva 2004r 17CDTI

Problemy zaczęły się w zeszłym roku a wyglądają w ten sposób że w czasie jazdy zaświeca się czasami kontrolka (samochodzik z kluczem) i auto staje się mułowate. A często władcza się ta kontrolka jak np. jadę z górki i hamuję silnikiem. Następnie jak go trochę potrzymam na 4 i przy dość wysokich obrotach to kontrolka gaśnie i auto znów pracuje prawie normalnie. „Prawie” ponieważ przy przyśpieszaniu potrafi szarpnąć i z wydechu wydobywa się masa czarnego dymu. Byłem w ASO i tam wskazali na błąd przepływomierza. Co ciekawe w zimie gdy temperatury powietrza są poniżej 8 stopni to auto pracuje normalnie i nie dymi. Dymienie pojawia się natomiast jak jest ciepło na zewnątrz i przy wciśnięciu pedału gazu np. przy wyprzedzaniu.

:D Pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Też miałem problem z szarpaniem, dymieniem, muleniem i z kontrolka serwisową- wywalał błędy przepływki. Kupiłem nówkę od merca z tymi samymi parametrami i 6 dni był spokój, potem było jeszcze gorzej. W końcu pewien mechanik zauważył dziwny świst z gumowej rury po prawej(dopływ do qlektora) po wymianie (nówka 200zł) auto jak nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto nam muli to objaw ten może wskazywać na przepływomierz powietrza. Można sprawdzić samemu czy to przepływka. Wystarczy odłączyć kostkę od przepływomierza, odpalić auto (zapali się kontrolka samochód z kluczykiem - zgaśnie gdy ponownie podłączymy kostkę) i przejechać się. Jeżeli odczujemy wzrost mocy to znaczy że to przepływomierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

Ja mam bardzo podobne problemy jak wy tylko ze mi nie szarpie tu macie opis http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=29298

 

Jeżeli potrzebujecie przepływomierz to ja mam na sprzedaż gdyż w moim aucie okazało się ze przepływka jest ok:

http://www.allegro.pl/item632115993_przeplywomierz_0_281_002_620.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności