Skocz do zawartości

zasięg na baku - sintra 2.2 diesel


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kitek_27

Witam

Posty wiekowe już ale nie ma sensu zaczynać od nowa. Mianowice prosiłbym o szczere opinie jak jest ze spalaniem Sintry w warunkach zimowych, mam ja pierwszy raz w eksploatacji w tym okresie. Tzn, chodzi mi o wskazania na kompie (bo ja mu coś nie wierze). W cieplejszym okresie na kompie 9,5-10,5/100km (licząc standardowo ilość dolanego paliwa i kilometry na dziennym, to wychodziło mi mniej, ale nie mam pewności jak w tym przypadku jest, bo mam numery z tym wskazywaniem paliwa i nie wiem czy dolewam do końca, czy trochę tam powietrza jest). Obecnie przy tych temperaturach od kilku dni co były u mnie -10, -16 itp komputerek wskazuje mi średnie z kilki dni 12,1/100km. Trochę to załamująco wygląda. Ważnym jest też to, że autko jeździ w mieście 80%, rano odpalony, z 10-15km, postoi, później znów z 10-15km itd, dziennie z 60km powiedzmy, ale nie ma reguły. W trasę śmiga raz w tyg. ok 130km. Mało jeździ konkretniej, bo żona obecnie użytkuje http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Czekam na wieści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż panie kolego myślę że ta średnia z kilku dni może się zgadzać.

Do puki silnik nie osiągnie swojej temp. to pracuje na wzbogaconej

mieszance dlatego spalanie jest zimą spore.

Niestety u siebie nie mam komputera i nie wiem ile średnio pali.

Ale może to lepiej bo zawsze leje do pełna i nie patrzę na spalanie.

W twoim przypadku gdzie robisz około 15 km w jedną stronę

proponował bym zakryć chłodnicę.

Ja mam tak zrobione i nagrzewa się trochę szybciej.

Jednak na trasie lepiej ją odsłonić bo jeśli masz niesprawny

wentylator to możesz zagotować płyn.

Ja u siebie w osłonie chłodnicy mam wycięte 2 klapki i jak jadę w trasę

to je otwieram a w mieście zamykam.

Choć ostatnio przy mrozach powyżej -10 nie otwierałm ich i było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kitek_27

Hey

A jaki masz patent tej osłony? Będę musiał coś estetycznego wymyślić, z jakąś klapką na rzepy - może jakiś kaletnik mi zrobi ze skóry coś ala BRA na grilla, nie mam na razie wizji ale poknuje. Wentylator mam sprawny.

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę zrobiłem z grubego kartona i okleiłem taśmą samoprzylepną

płucienną aby nie zamokło np. podczas mycia oraz żebym nie musiał co roku robić nowej.

Ale osłona musi być elastyczna aby trochę się wyginała podczas wkaładania dlatego zrobiłem ją z kartonu.

Zakładam ją bezpośrednio przed chłodnicą.

Jest tam na nią idealne miejsce.Jakby ramka.

Nie trzeba nic przyklejać ani wiązać wystarczy wsunąć i gotowe.

Otwórz maskę i sam zobacz.

Można jeszcze dodatkowo zasłonić grill żeby nie wlatywało przez

niego zimne powietrze ale jeszcze tego nie zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kitek_27

Fajnie, że jest tam możliwość wsunięcia. Na razie nie mam możliwości zaglądnięcia i zrobienia, ale za jakieś 2-3 tyg jak wrócę do domu to się zaraz tym zajmę. Myślę, że chyba będzie wystarczające włożyć tam coś gdzie Ty, bez zasłaniania grilla, bo jakieś powietrze się tam dostaje, a jak grill się zasłoni, to już będzie bardziej szczelne i mniej bezpieczne. Także przystaną na zakryciu jak Ty. Mam nadzieje, że zda egzamin.

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość kitek_27

Witam,

po zapaleniu to lepiej od razu na stację zajechać :)ja zawszę tak robię.

A tak na prawdę to stałej nie ma. Teoretycznie zawsze mówią, że na 100 km w autach wystarczy. Niestety nie, myślę, że ok 60 km, ale nie z autopsji.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam pewien problem... w mojej sintrze 2.2 dti spalanie na komputerze pokazuje ok 23-24 l na 100km. Rzeczywiste spalanie po miescie wynosi ok 12-13 l a na trasie ok 9 l. Co moze być przyczyną tak dużego spalania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności