Skocz do zawartości
mariolek5

z20net blad przeplywomierza brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z signum 2.0T. Wszedl chyba w tryb awaryjny poniewaz wolno wchodzi na obroty i 3500 wiecej nie da rady. Auto slabe brak mocy. Wyskakuje blad przeplywomierza.ale zalozylem drugi i to samo bez zmian.

Blad wyskoczyl po uderzeniu podloga o prog zwalniajacy...(obnizony lekko)

Moze jakies pomysly?? Sprawdzone wszystkie weze kostki wszystko na swoim miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Miałem dokładnie te same problemy/objawy po puknięciu spodem auta o krawężnik. Waliło błędami przepływki i obwodów ogrzewania obu sond lambda. Na kanale okazało się, że uderzając przeciąłem jeden przewód biały drugiej sondy lambda. Połączyłem i zaizolowałem i nic się nie zmieniło (miałem cały czas kompa i co chwile mogłem kasować checki). Wymieniłem przepływkę i to też nic nie dało - w ogóle nie podobały mi się odczyty przepływomierza na kompie - ciągle ta sama wartość. Na schemacie elektrycznym w Autodacie znalazłem, że właśnie przepływka i ogrzewanie sond lambda są na jednym bezpieczniku pod maska nr f15 10A. U mnie okazało się, że był spalony - wymieniłem go i wszystko przeszło. Zapewne w momencie przecięcia przewodu zrobiło się zwarcie i się spalił bezpiecznik.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi