Skocz do zawartości

Grzanie silnika zafira 2.0DTi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich. Mam zafire 2004r. 2.0DTi. Mam problem z silnikiem który rozgrzewa sie do optymalnej temperatury po przejechaniu 15-20km. natomiast wskazówka temperatury ani drgnie nawet po przejechaniu 5-7km. Co może być przyczyną? Ja myśle o termostacie, że sie nie zamyka, jest cały czas otwarty, ale to tylko moje przypuszczenia lub inaczej zgadywanie. Mógłby ktoś mi to konkretnie wyjaśnić? Czy jest to normalne w tej wersji? ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba to normalne, bo moja 2.2DTI tez bardzo wolno sie nagrzewa, szczegolnie w ruchu miejskim w korkach. Podejrzewam, ze wjechanie od razu na autostrade zalatwiloby problem w 5-10 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakby to powiedzieć u mnie wskazówka ani drgnie a w samochodzie ciepło, czyli termostat dobrze trzyma na małym obiegu. A wskazówka jak się ruszy to odrazu na 80st ???

Chyba tak ten typ ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakby to powiedzieć u mnie wskazówka ani drgnie a w samochodzie ciepło, czyli termostat dobrze trzyma na małym obiegu. A wskazówka jak się ruszy to odrazu na 80st http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Chyba tak ten typ ma.

Potwierdzam, ten typ tak ma http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif U mnie jest dokładnie to samo, a wymieniłem niedawno termostat na nowiutki, oryginalny Wahler'owski. Długo nie pokazuje temperatury, np. jak jadę do pracy 9km to wskazówka ani drgnie, a jak już zacznie pokazywać, to od razu skacze na 80 stopni, a potem idzie dalej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego codziennie dojeżdżam do pracy ok. 15 km i w zasadzie po 10 km można zaobserwować powolny ruch wskaźnika tem. w górę, jednak nagrzewnica już ładnie grzeje!!!

Pytałem o to w serwisie i twierdzą że ten typ tak ma http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/shocking.gif (cokolwiek to znaczy)

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja Zafirka też tak ma :wesoly:

po 15-20km temperatura rusza w góre.

Zauważylem tez, że przy jezdzie po autostradzie w obecnych temp. około 0-5 st.C Temperatura utrzymuje sie na poziomie 85 st.C.

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich u mnie jest to samo, prawdopodobnie jest to spowodowane tym ze czujnik temperatury jest za termostatem. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I w moim nabytku jest to samo.

A czy jak piszecie (jeździcie 9 km do pracy) czy w związku z tym czasie jest większe zużycie paliwa? Jakie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Robilem kiedys testy. Wydaje mi sie, ze podczas samej jazdy pobor paliwa nie jest jakos specjalnie wyzszy. Tzn. jak sie ustawi tempomatem rowna predkosc to spalanie zejdzie po chwili do typowej wartosci. Duzo gorzej jest przy manewrach, przy ruszaniu lub przyspieszaniu,

wtedy zlopie paliwo az milo, na pewno duzo wiecej niz na cieplym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności