Skocz do zawartości

Sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam sintromaniaków.

Mam do Was pytanie. Sprawa dotyczy Sintry 2.2 16V ECOTEC. Przy odpalaniu zimnego silnika włącza mi się na minutę lub dwie jakieś ustrojstwo wydające z siebie dźwięk jak odkurzacz. Trochę to irytuje i ludzie się za mną oglądają, nie żebym ja był jakiś super przystojny lub jeździł autkiem jak niejaki O/Tadeusz R.... ale widać po ich minach, że też ich to dziwi.

Druga sprawa to dziwny gumowy wężyk około 8 mm, który idzie sobie pięknie ułożony od skrzyni biegów do góry, potem w lewo następnie łączy się z jakimś czymś dziwnym, okrągłym..... Jakieś 5 cm średnicy... No i ten ww. idzie sobie ładnie dalej w lewo i co widzimy? że nigdzie .... jego mać nie idzie! dynda sobie luźno jak nie powiem, co bo mnie holcu wytnie lub dostanę ostrzeżenie. Powiedzcie mądrzy ludzie gdzie ten dyndający koniec powinien być wtyknięty.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w Omedze X20XEV miałem coś takiego - ale przypominało to raczej suszarkę do włosów http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

ale działało najwyżej 30 sek.

 

mój mechanik mówił ze to specyfika silników ECOTEC -

jest to coś działa na zimnym silniku żeby podgrzać powietrze do silnika, aby zapewnić możliwie najmniejsza emisję CO2 do czasu, aż silnik nie osiągnie nominalnej temperatury pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wreszcie ktoś odpowiedział...... Dziękuję. Ciekawe teraz co z tym wężykiem, bo na to pytanie nadal nie mam odpowiedzi a irytuje mnie skubany....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

 

Ja chę właśnie kupić sintre i ona tak dziwnie wyje jak odkurzacz czy suszarka przy włączeniu jak jest zimny przez ok 30s-1 minuta. Wie ktoś co to jest? Mój brat ma również sintre z tym samym silnikiem (2.2 16V ECOTEC) i u niego tego nie ma więc nie jest to standardowe. Jeżeli ktś ma jakiś pomysł bardzo bym prosił o pomoc ponieważ nie chcę kupić jakiegoś bubla.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

To wyje pompa dodatkowego powietrza(znajduje się pod lewym nadkolem)-służącego do lepszego dopalenia spalin przy zimnym silniku.To rozwiązanie jest stosowane w Eco-tekach.Wyłącza się po nagrzaniu silnika.Na obudowie tego ustrojstwa jest filter (gąbka-przynajmniej tak miałem w Vectrze))być może zatkany-dlatego głośno wyje(jak zatkany odkurzacz). :? PS.Co do "dyndającego"wężyka-u mnie też był-dmuchnąłem w niego-okazało się,że to odpowietrzenie zbiornika paliwa.Zatkałem go...i...spokój! :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności