Skocz do zawartości

(VB) 2.0 DTi brak mocy i spalanie


Gość velekopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość velekopelek

Witam,

 

Temat zakładam głównie po to,by się upewnić na 100% .... .

 

A więc,w moim aucie (VB 2.0DTh) padła pompka vacu. .Aktualnie zakupiłem używkę od VC 2.2 z 04r. Pompka ta podaje mi -7.5 podciśnienia.Z tego co wiem,to pompkę trzeba wymienić przy podciśnieniu -6 przynajmniej tak przeczytałem na necie.No i teraz...po zamontowaniu tej że używanej pompki vacu wzrosło mi spalanie-wcześniej w mieście miałem ok.6.8L/100 aktualnie przy spokojnej jeździe mam 11.5L100 W trasie min.które udało mi się osiągnąć to 9.5L/100 .Pedał hamulca jest trochę twardy ale tragedii nie ma.Przy okazji silnik zrobił się słaby.Ten problem pojawił się po wymianie pompy vac,tak że mam rozumieć,że podciśnienie-po za wspomaganiem hamowania wpływa również na osiągi oraz spalanie?. Sztanga przy turbo da się przestawić,wprawdzie idzie ciężko ale da się.Układ dolotu wraz z IC wyczyszczony .Temp.silnika wg.compa to 88-89*C.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawelzmc

Sugeruje posprawdzac weze od podciśnienia być moze pozamieniałeś miejscami vac na out, badz sama pompa ma gdzies nieszczelnosc, sztange od turbo można odciagnac na zapalonym silniku pod warunkiem ze masz duzo sily w łapie, przy normalnym pociagnieciu nie powinna drgnąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość velekopelek

Po wymianie uszkodzonego zaworka wybrałem się do aso opla na diagnostykę i ...nie wiem jak to wykryli,ale wg.aso powodem muła i żłopania paliwa jest źle wykonana naprawa sterownika pompy VP44 .Wg.aso sterownik pompy jest przystosowany dla silnika X20DTL MSA(o ile dobrze zapamiętałem)a silnik to X20DTH .Pracownik aso zalecił wysłanie sterownika do naprawy jako "uszkodzony" lub szukanie speca który był by w stanie zmienić jakiś tam soft na sterowniku pompy.Były wykonane testy pomiaru z pracownikiem i wyszło,że sterownik w czasie jazdy dokonuje korekty +20 coś tam dla dawki paliwa i coś tam jeszcze... .150zł poszło do aso ale wiem już co jest nie tak.Spalanie zarejestrowane w dzisiejszej jeździe miejskiej poprzez pracownika aso to 1.1L/10km wg.mid 1.1L/9.7km(opony 205/65R15 mid zaprogramowany pod opony 205/60R15). Jutro jadę na szrot po tamten sterownik i wysyłam do naprawy...z dopiskiem X20DTH.Usterka objawiła się w trochę nietypowy sposób... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spalanie faktycznie nienormalne... mnie VB x20dth po zakorkowanej lodzi w zime raczej nie palila wiecej niz 8,5 litra.

 

Pompa vacum procz hamulcow odpowiada tez za sterowanie egr-em, klapkami zawirowan i turbina w tym silniku.

 

Troche dziwne ze akurat po zmianie vacum pompy doszukali sie u ciebie czegos w vp44. Ja bym mimo wszystko tak jak kolega wczesniej napisal sprawdzil ta ciegno od turbo + wykrecil egr i zobaczyl czy pompa vacum daje wystarczajace podcisnienie zeby nim sterowac. Sam kiedys regenerowalem ta pompe wtryskowa i mnie to wynioslo ponad 2500 zl wiec tylko w ostatecznosci cos bym przy niej grzebal. Chyba ze masz na gwarancji ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość velekopelek

A ASO opla wgrali jakiś tam soft do pompy i auto dostało niezłego kopa :) Victoria w mieście pali max 5.6 L/100 a na trasie przy 150km/h wyszło 4.8L. Fajnie :) 840km. po mieście i jeszcze się rezerwa nie zaświeciła.Szkoda tylko że aso ma cennik rodem z kosmosu... 400zł ... za wgranie softu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności