Skocz do zawartości

wytrzymałość silnika i chłodnica turba


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Ostatnio stałem sie posiadaczem opla zafiry i interesuje mnie ile tys km wytrzymują srednio silniki w ty o to aucie. Piszcie ile wy macie km i jak sie wam spisuja auta Kolejne moje pytanko to gdzie znajduje sie chłodnica turbiny bo nie bardzo wiem

za każde info wielkie dzięki

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma chłodnicy turbiny, jest chłodnica powietrza doładowującego. Znajduje się ona po prawej stronie chłodnicy od strony silnika. Znajdziesz ją bardzo łatwo dochodzi do niej "srebrna" rura od turbiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam na liczniku 160000 km, ale domyślam się że 100 tyś zniknęło w holenderskim komisie B) a stan auta (oprócz słabego akumulatora) według mnie bardzo dobry.

A owej chłodnicy (intercoolera) nie możesz znaleźć bo może jej nie ma.

To zależy jaki masz silnik, DTL czy DTI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo mam koło siebie dwie chłodnice czyli ta od strony silnika jest od turba a ta druga od silnika ?

Moja zafira ma również 160tys km i sie własnie zastanawia ile km jeszcze moge spokojnie zrobic i w odpowiedniej chwili ja sprzedać zeby nie stracic na wartosci :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak masz dwie obok siebie i są podobnej wielkości to jedna jest od chłodzenia silnika a druga od klimy (no chyba że nie masz klimy). Chłodnica powietrza doładowującego (intercooler) jest mniejsza. Poszukaj na allegro intercoolera do zafiry i będziesz wiedział czego szukać.

Jeśli go masz w aucie to masz 101 KM a jeśli nie to tylko 82 KM.

A tak w ogóle to który masz rocznik zafki?

Intercooler wstawiono do niej dopiero w 2001 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie a mianowicie kopiłem wczoraj zafire i zauważyłem że intercooler jest trochę wgięty tak jak by ktoś na jakiś pręt najechał ... przy włączonym silniku jak się dotknie do tego pokrzywionego miejsca czuć jak wciąga powietrze. Moje pytanie jest takie czy można na tym jedzić czy nic nic sie stanie podczas jazdy?czy też należy obrazu intercooler wymienić?Nic dziwnego podczas jazdy nie zauważyłem wycieków zadnych z tego miejsca nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Generalnie to nic sie nie stanie dopóki czegoś nie zassie, jakiegoś syfu albo wody, bo wtedy to na wymianie intercoolera na pewno się nie skończy. Intercooler to inaczej chłodnica powietrza doładowującego więc tego powietrza które turbina tłoczy do cylindra, więc jeśli dostanie się tam woda to może być nieciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam 240 000 na liczniku i śmiga. Tylko prz 210 000 padł moduł sterowania pompą wtryskową (silnik 2,0), wysyłka do Gdańska koszt 2500 i jak narazie nic więcej oby tak dalej. Plus po wymianie pompy wtryskowej to spadek zużycia paliwa teraz w cyklu mieszanym 6,5 wcześniej 7,5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności