Skocz do zawartości

Felgi na lato CORSA C


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Zakładam temat, bo na forum nie ma o tym informacji.

 

Otóż wielkimi krokami zbliża się wiosna czas zmiany opon na letnie.

 

Zastanawiam sie nad kupnem felg na lato. Po wielo tygodniowym dumaniu.

Wymyśliłem, ze do swojej Corsy C 1.3 cdti 3d 2005 kupię 15" felgi.

+ opony 195/50/15R

 

No i teraz pytanie.

Zmieścić to się zmieszczą, ponieważ zakładając że mam aktualnie 185/60/14R

to różnica względem 195/50/15R wynosi -1.6 mm średnicy koła. a różnica w wzkazywanej prędkości wynosi -0.28%. Wiec wartości są bardzo zbliżone.

ALE

Co mnie zastanawia. że inni w corsach C mają 175/65/14R wówcza porównując to do 195/50/15 to różnica -7.1mm (wiec mam większą felge w calach bo 15", ale ogólnie będzie mniejsza o prawie 1.5cm wizualnie) no i przekłamanie licznika ma wtedy wynosić -1.23%.

Te wartości są jak dla mnie dziwne.

No, ale do czego zmierzam...

Interesuje mnie ET felgi. Z tego co się dowiedziałem, seryjne felgi mają w corsie ET43

(jak się myle, to powiedzcie) a zastanawiam sie nad ET 35 lub ET38. Boje się, że ET35 felgi 15" będzie mi gdzieś ocierać.

Jak cos wiecie wiecej na ten temat to napiszcie. POzdrawiam,.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

a zastanawiam sie nad ET 35 lub ET38.

przy et 35 lepszy wygląd ale przy pelnym obciazeniu gwarancji nie dam ze nie obetrze, bezpieczniej 38 i w górę. bedzie fajnei wyglądac przy 195/50/15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No własnie ten rozmiar myśle, że będzie się super prezentował, zważywszy na wymarzonych Yokohama S.drive.

no i nie odczuje bardzo na komforcie, a prezencja już lepsza. bo 16" to już bym się denerwował, myślał o omijaniu studzienek a nie na jeździe i nigdzie nie wjade zaparkować na chodniku.

ALE

wracajac do tematu to własnie bardzo ważna sprawa z tym ET.

35 czy 38 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Viper. skąd masz tą informacje ?

 

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 01:58 ]

Jeszcze coś wymyśliłem.

Otoż zakładając, że oryginalna stalowa felga ma (w wersji pesymistycznej) nawet te 6" szerokości (a pewnie ma 5.5) i ET49 to dzięki temu:

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

wynika, że moje nowe felgi z ET35 i 7" będą miały różnice 1 mm ??? to chyba nie wiele.

Co Wy na to ?

 

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 17:42 ]

macie jakieś pomysły ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja również mam 1,3 cdti 3d i chciałem wrzucić felgi 15'' i opony 185/55r15 ale znajomy u którego chce to założyć odradził mi 55 bo oberwie zawieszenie które w corsie jest takie sobie i radził mi kupno felg 14'' aby opony były grubsze. Co o tym sądzicie? dodam że autko mam 6miesięcy i stało na zimówkach. Pozdrawiam i licze na Waszą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

 

Mam założone felgi 15' na mojej Corsie C 1.0 2002 r z oponkami 195/45 Pirelli Drago.

Silnik troche za slaby bo na 5 biegu zlapie 5 ts obrotow i juz dalej nie pójdzie, za duzy opor powietrza, zima na 13' i kolach 155 spokojnie wchodzil do 6 (oczywiscie na pozadnej szerokiej drodze, wariatem nei jestem, to byla czysta ciekawosc).

Z tego co widzalem przy zmianie felg z letnich na zimowe mam tez zalozone plastikowe dystanse.

Efektownie to i ladnie wyglada ale samochod na naszych drogach, szczgolnie na koleinach potrafi nerwowo wyskakiwac albo kierownica szarpnac.

Na zakretach i dobrej drodze to juz sama przyjemnosc, dobrze sie trzyma drogi, oczywiscie plus dobre amorki.

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności