Skocz do zawartości

Pomoc w znalezieniu plusa w bagażniku.


Gość rafalpg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam astrę f i szukam tam zasilania + bo minus to do karoserii .dostałem mały wzmacniacz 4 kanałowy z kolektorem i chce go podłączyć w bagażniku . Jest tam lampka od podświetlenia i widziałem przełącznik od załanczania jej-czy tam jest sterowany plus czy minus?(ostatnio podłanczałem pilota do centralnego i jest sterowany minusem ;) ). Mam też antenę auto. morze tam mam podłączyć? Gdzie mogę go podłączyć ,żeby nie ciągnąć kabli od akumulatora ?(Jest to mały wzmacniacz bodajże 4x20W Takie ma końcówki mocy bo sprawdzałem ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam cos takiego to szczena mi opada

 

z lampki sobie pociagnij ;) oczywiscie zartuje

 

chcesz to zrobic to ciagnij kable z aku

a nie jakies kombinacje i podpiecia na ''pajaka''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba pociągnąć od akumulatora i dopiero sie zacząć bawić się w podłanczanie wzmacniacza? Chciałem go sprawdzić ja się będzie spisywał ? A na dłuższą metę to nie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak podepniesz z jakiejs lampki to moze ci sie nawet samochod zapalic, wiesz o tym?;) no moze zapalic nie bo masz jeszcze bezpieczniki, ale bez takiej partyzantki. do amp zasilanie podciag z akumulatora i to grubym kablem!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zastosuje się do waszych poleceń i po wypłacie kupię kable i zacznę kłaść . A co myślicie o http://allegro.pl/item317586256_zestaw_montazowy_wzmacniacza_sklep_gorzow_wlkp.html zestawie ? Czy lepiej wszystko kupować oddzielnie? Kabel - tez ciągnąc od akumulatora? Dlaczego w wyżej wymienionym zestawie jest go tylko 1,2m?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

(Jest to mały wzmacniacz bodajże 4x20W Takie ma końcówki mocy bo sprawdzałem ;) )

Nie widze większego sensu ciągnięcia "grubych" kabli od aku - to nieopłacalne. Co najwyżej kupić 6m kabla głośnikowego 1,5-2,5mm i to wszystko. Kolega zasilał w octavii wzmacniacz 4x50W właśnie z lampki od oświetlania. Sam się dziwiłem jak to działa, ale przy głośniku podpiętym pod mostek przy maksymalnym wysterowaniu (mogło być koło 150W w impulsie), nawet po długim graniu kabel się nie grzał, wdodatku spadki napięcia były mniejsze niż 1,5V... Tak więc 2x2,5mm starczy dla takich mocy. Człowiek chce wstawić malutki wzmacniacz do bagażnika i juz musi sobie zakładać grue kable prądowe, żeby to zagrało.

profu ciagna od aku ;)

Dokładnie, nawet przy wzmacniaczach 4x35W, ale jeśli mają instalować np. wzmacniacz firmy ľ-Dimension :)

rafalpg, ten zestaw w zupełności Ci wystarczy, jednak często kable sygnałowe są w nich marnej jakości i może być słychać zakłócenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja nie kupowałbym tego zestawu a kable zrobiłbym sam,lord_wiader, poniekad ma racje ale ja uwazam ze jesli zamierzasz juz poswiecic czas zeby te kable podciagnac i ładnie zamaskowac to warto zrobic to raz a porzadnie - wydasz pare złotych wiecej na grubsze kable a robota bedzie ta sama. kto wie czy w przyszłosci nie załozysz jakiegos lepszego wzmaka bo np bedziesz miał okazje taniej kupic?;) a wtedy masz juz gotowa instalacje pod niego która z powodzeniem bedzie w stanie wytrzymac wiekszy przepływ pradu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności