Skocz do zawartości

głośne tylne opony


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam! mam Opla Astra G kombi i mam taki kłopot ... do tej pory jezdzilem sedanem i przyzwyczaiłem sie, że w spodku nie slysze żadnych odgłosów kół, szczególnie tylnich. OBECNIE w kombiaku tylne opony strasznie (jak dla mnie) hałasuja. Tzn do środka dociera takie nie przyjemnie łuuuuuuuu. Zaczyna byc to słychac od około 90 km/h i wraz ze wzrostem prędkości sie wzmaga. Wkurza mnie nie niemiłosiernie bo lubię ciesze w środku a zagluszenie radiem to przesada. Opony juz letnie Michelin XT2 rozmier 185/65 R 15. Mam nadzieje ze wraz ze zblizajacym sie latem ten odgłos bedzie mniej dokuczliwy. A moze sa jakies sprytne triki na takie odgłosy. Wiem ze ta buda z tyłu to super pudło rezonansowe ale bez przesadypoza tym roleta jest zawsze załozona. Moze ktos mi pomoze to zwlaczyc. Pozdrawiam Astromaniaków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zworoc uwaga ze jeszzce troche zimno jest na letniaki - one nei lapia takiej temperatury i przez tomoga wyc - zobaczysz czy jak sie ocpeli to sie zmieni czy nie

 

masz palstikowe nadkola z tylu zalozone???

u mnie po ich montazu dzwiek troche oslabl ale i tak to slychac jak to w kombi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

napewno nie łożysko bo wlasnie zmienilem letnie na nowe i inaczje kola hałasując wiec to napewno nie łozysko a poza tym łozyska maja charakterystyczny dzwiek a do tego autko ma tylko 90 tys przebiegu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym przebiegiem przy lozyskach nei ma sie co sugerowac -widzialem/slyszalem juz lozyska kore wyly w nowym aucie i 10tys przebiegu - wymienione na gwarancji

 

ale mazs racje to jest raczej takie looooowwwwww...looooooooooowwwwww rytmiszny ale zmeiniajacy sie dzwiek

 

podejrzewam ze to ewidentnie kwestia opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze sa jakies sprytne triki na takie odgłosy.

odwrócic opony na felgach i zamienic lewą stronę z prawą.Moze pomoże jesli sa ząbki na oponach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też myślę ,że t problem opon buczy u mnie nie miłosiernie - jeżdżę na Fuldach z tyły może jak zmienię na letnia ale nie Fuldy to się zmieni:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A te letnie Michelin XT2 rozmiar 185/65 R 15 to oryginały może miały jakieś wady, może cena ich była dziwnie niska lub dawali je w promocji przy zakupie płynu do spryskiwaczy. A tak w ogóle to może przerzucenie ich na przód na próbę coś da jak dalej będzie wył tył to nie opony jeżeli przód to jednak wina opon. Myślałem na początku że może to nalewki one tak wyją (wiem z doświadczenia) ale nazwa "Michelin" zastrzeżona i raczej to nieprawdopodobne no chyba że nazwa podobna a różni się tylko jakąś literką.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności