Skocz do zawartości

Wachania temperatury astrze c16se uszczelka juz wymieniona


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich!!!

 

Mam astre f z 94 roku z silnikiem c16se. Miała wydmuchnieta uszczelke pod glowica. Została wymieniona. Ale pozostala jedna dziwna sprawa tzn wachania temp. od 85 do 95 st C. Jest nowy termostat wymienione uszczelki nie bierze plynu, nie sa twarde węże. Co to może być. Jest to moja druga astra z tym silnikiem (ostatnią żona rozbiła) wydaje mi się że ta potrzebuje wyższych obrotów ta ma 3000 przy 100 na 5 biegu tamta miała chyba mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Sprawdź termostat - jak wymieniłeś to nie znaczy, ze musi być dobry - zdarzało się, że ludzie wymieniali po kilka razy.

Jeśli na postoju osiągnie Ci np 90 stopni, potem ruszysz i temperatura Ci spadnie to termostat do wymiany.

Termostat powinien trzymać temperaturę.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

właśnie tak sie dzieje na postoju czy przy bardzo wolnej jeździe nagrzewa sie prawie do 95 st albo nawet nieraz lepiej a potem przy jeździe trochę szybszej temperatura spada. powiedz mi kolego czy ta wymiana jest ewentualnie bardzo pilna czy jakiś czas można pojeździć.

 

Pytanie jak mozna sprawdzic ten termostat bo o ile sie orientuje to jest troszke rozbierania zeby wyjac termostat.

 

A powiedzcie mi jeszcze co z tymi obrotami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Można z tym trochę pojeździć - jednak spalanie będziesz miał większe bo silnik wolniej się nagrzewa.

 

Żeby sprawdzić działanie termostatu złap za górną część chłodnicy gdy tylko wskazówka temperatury zacznie sie podnosić. Chłodnica i wąż doprowadzający płyn powinny być zimne.

Gdy są ciepłe to na 100% termostat przepuszcza.

Nie wiem jak jest u Ciebie z wymiana termostatu, słyszałem, że w niektórych silnikach trzeba przy tym zdejmować rozrząd - niech inni sie wypowiedzą...

 

P.S co do tej różnicy obrotów to być może masz inne skrzynie biegów (o trochę innych przełożeniach) i stąd ta różnica - ja bym sie tym nie przejmował.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurcze, u mnie to samo tylko w c16nz. niestety rozrząd trzeba zwalać bo termostat jest pod kołem rozrządu, ja u siebie zmieniałem, trochę przekopane ale w sumie nic trudnego, tylko rozrząd na znaki ustawić i zwalić pasek, górne koło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

P.S co do tej różnicy obrotów to być może masz inne skrzynie biegów (o trochę innych przełożeniach) i stąd ta różnica - ja bym sie tym nie przejmował.

 

tez tak mi sie wydaje tylko ze przez to powyzej 100 to wyc zaczyna bo ma za lekko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Witam,

i ja mam podobny problem w mojej asterce C16SE.

U mnie mianowicie temperatura bardzo szybko wzrasta do 100 stopni i tak trzyma.

Nawet przy szybszej jeżdżąc nie spada wiele za kreskę od 100.

W korku to nawet na czerwone wchodzi, i dopiero wtedy włącza się wentylator, który schłodzi nieco poniżej 100.

Termostat wymieniłem i nic.

Nawet wymieniłem czujnik temp. na zegar bo myślałem że oszukuje.

 

Już mi się koncepcję kończą a lato idzie :wesoly:

 

Pozdrawiam,

djlexus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

może masz znajomego z kompem to niech ci podepnie, i sprawdźcie faktycznie jaką temp silnik osiąga, bo może przekłamuje za dużo wskaźnik, w astrach z reguły zawyżają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kymil19901105

jej problem z niczego, auto może mieć wysoką temp ale by się tylko nie przegrzało . jeśli stoi to co chłodzi ciecz ? albo gdy jedzie wolno ? ciecz chłodzi silnik a chłodnicę chłodzi powietrze które jest w trakcie jazdy Ja mam na postoju temp do 98 stopni i wd. mnie to normalne rozpędzę auto i spada błyskawicznie :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności