Skocz do zawartości

Pytanko do właścicieli TDS Isuzu.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Słuchajcie mam małe pytanko, czy po odpaluniu waszej maszyny - chodzi mi o TDS, jeszcze przech chwile pali się kontrolka smarowania. byłem w Oplu i one podobno tak mają... kumpel ma podobną sytuacjię .. Po odpalniu jescze chwilkę się pali i gaśnie.. Wpiszcie swoje uwagi.. Z góry dzieki.. Pozdrawiam.

P.S. Nie wiem czy mam wyminiać pompę oleju i szukać usterki.. czy poprstu tenb typ tak ma.. Bo już słyszałem rózne opinie.. nawet i taką ze czujnik od ciśnienia oleju jest gdzieś wyżej i trzeba poczekać aby cisnienie poszło do góry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałzibi, moze to byc chwilowe albo po prostu masz tak ustawione w autku zeby dobrze sprawdzil ci olej zanim ruszysz i dal czas tej pompie na rozprowadzenei oleju po ukladzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

miałem tak kiedyś w poldku ,jak dł€go postał to sie tak działo była to wina pompy olejowej ale myśle że jak sie nie pali przy gorącym silniku to nie masz sie zbytnio czym przejmować .

ja mam podobnie w swoim 2.5td

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo włąsnie początkowo się wystraszyłem... ale w sumie na ciepłym silniku nie pali się... Nawet jak zgaszę samochód i przekręce zapłon odrazu trzeba chwilkę poczekac, więc ciśnienie trzyma.. Jedni mi mówią aby pompę wywalić. Inni że ten typ tak ma - sam nie wiem........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsterixBodzio, jakby ci się zaświecała lampka od razu po wyłączeniu silnika,to może bym się martwił,ale tak jest OK.Jeśli cię to stresuje,to zalej olej x/W50 przystosowany do wyższych temperatur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Własnie narazie chyba pojeżdzę i zobaczę co się bedzie działo w zime.. Zresztą jak mechanik bedzie wywalał rozrząd ma zerknąć na pompę.. Zobaczymy co stwierdzi.. Włąsnie pytałem jak jest u innych posiadaczy Isuzu.. Zibi wieliie dzięki za porade.. A teraz czekam cierpliwe na ten rezystor dmuchawy... Jutro mam nadziję ze zabiorę się za wymianę .. :mrgreen: Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesli chodzi o kontrolke oleju to ja mam podobnie - swieci sie chwile po odpaleniu auta. silnik 1.7DTI

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmmm to chyba jak pisałem wcześniej... ten typ tak ma. podobno czujnik jest gdzieć wyżej od pompy i chwilę trzeba poczekać... Zresztą wstawiam do mechanika na wymianę rozrządu, więc zerknie co jeszcze i jak. mniejmy nadzię że nie trzeba wymieniać pompy... A czujnik jest dobry bo taka rekcjia jest jak auto postoi chwilę i olej ścieknie do dołu. Wszytsko wyjdzie w praniu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności