Skocz do zawartości

wyciek płynu w okolicy konsoli środkowej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Od miesiąca jestem uzytkownikiem Opla Zafiry 2,0 DTH z kilmatyzacją ręczną. Ostatnio zauważyłem, że pod wycieraczką gumową z przodu od strony pasazera pojawił się jakiś płyn (podobny do płynu z układu chłodzącego). Częściowo zdemontowałem plastiki konsoli środkowej i okazuje się, że płynem zmoczona jest też wykładzina nad tunelem środkowym na odcinku do drążka zmiany biegów. Mam pytanie, czy wyciek ten może pochodzić od sterowania klimatyzacją, czy też jest to jakiś inny wyciek. Ostatnio spadł mi poziom płynu w zbironiczku wyrównawczym, dolewałem płyn do układu chłodzenia.

Czy ktoś z Was miał taki problem? Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

masz klimę więc każdy płyn powinien znaleźć sie pod samochodem przez odpływ.

Jeśli ubywa ci płynu chłodzącego to prawdopodobne ze nagrzewnica jest nieszczelna.

Sprawdź na początek drożność tego odpływu, i sprawdź co to za płyn, jeśli woda to wystarczy udrożnić odpływ, jeśli płyn to naprawić nagrzewnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jest to zawor nagrzewnicy a tak na prawde to jego uszczelnienie (cztery oringi ) nagrzewnica jest laczona z obiegiem ukladu chlodzenia za pomoca tego zaworka - uszczelki jednak nie wystepuja w ASO osobno tylko z zamiennikiem zaworu

 

trzeba wyrwac caly tunel srodkowy, odkrecic pod samochodem splyw wody (dwie srubki T30 bardzo dlugie i ciezko ida) zdjac dolna obudowe nagrzewnicy

 

szczerze to montaz nowego zaworka jest bardzo trudny najpierw trzeba zalozyc zawor na nagrzewnice, zapiac zawleczki a potem duzym mlotem gumowym przyp*******c tak zeby wskoczylo na miejsce ;) dla ulatwienia mozna posmarowac uszczelki jakims smarem !

za dziesitym razem moze sie uda http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif jak juz wskoczy na miejsce rurek to zalac plynem odpalic samochod i patrzec jak sie leje i sie wk*****c NIE SKLADAC od razu tunela bo dwa razy robota :(

 

Pozdr. hackie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

najpierw sprawdź czy nie masz porostu odpływu zapchanego bo może woda skroplona na parowniku cieknie ci do środka zamiast pod auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pabloo chyba ma racje

może to być również uszczelnienie filtra przeciwpyłkowego, jeśli wymieniałeś to "zatyczkę" filtra należy posmarować pastą uszczelniającą lub czymś w stylu silikonu (lepiej to pierwsze) do 2/3 wysokości otworu

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pablo i hackie mieliście rację okazało się, że jest to rozszczelnienie przewodów nagrzewnicy. Ten płyn, który ostatnio dolewałem do zbiornika wyrównawczego znajduje się obecnie w gąbce pod wykładziną od strony kierowcy.

Dzięki za trafne podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

Klega hackie ma rację.

W zewszłą sobote robiłem tą usterkę, mam pare fotek i chce to opisac.

Co do rolnetek łączących nagrzewnice z rurkami od silnika to nie trzeba ich wymieniać.

wystarczy zakupic w serwicie Opla zestaw naprawczy za 31zł (4oringi, 4 zaciski-widelce aluminiowe i 4 caciski-klamerki na łączenie plastików)

Do orungów użyj płynu do naczyń lub mydła - smar moze reagowac z oringami - nie wiemy jaka to guma.

Pod autem spędzis trochę czasu bo nie jest łatwy dostęp, jak masz kanał to jestes gość.

Jak masz pytania to pisz, opisze Ci to dokładnie.

Szykuj sie na dzień roboty, no moze z opisem jak to robic pół.

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności