Skocz do zawartości

[CB] Problem z mocą silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Cześć Wam

Posiadam Corse B z 1996 r., silnik 1.2 l i od dwóch dni mam pewien problem z mocą silnika (tak mi się wydaje), po zmianie opon z 13" na 14" auto zaczęło się dziwnie zachowywać... Ale chyba ta zmiana nie ma wpływu na ten problem. Objawia się to w ten sposób, że jadąc na 2,3, 4 biegu auto nie może się energicznie rozpędzić, czasami zaczyna szarpać i to dosyć mocno np. rozpędzając się na 3 biegu od 30 - 40 km/h do 50 - 60 km/h auto zachowuje się w w/w sposób a przy prędkości ok 60 - 70 km wzrasta moc i czuć jak auto ciągnie do przodu. Nie wiem jaka może być wina tego stanu, może Wy mi podpowiecie coś ??

Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedzi.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa opona to pewnie i szersza. Jak szersza to na pewno opór tarcia a co za tym idzie większa moc potrzebna na przyśpieszenie i wyższe spalanie. Choć nie sądzę żeby to miało być aż tak odczuwalne jak to opisujesz. A już to szarpanie to na pewno nie jest od opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szersze szersze o 10 mm.... ale właśnie też nie wydaje mi się żeby to było spowodowane oponami... Szarpanie jest dość sporo odczuwalne, nie minimalne. Nie wiem jaka może być tego przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeżeli chodzi o szarpanie to sprawdź czy masz dokręcone wszystkie śruby. Ja kiedyś zmieniałem opony na letnie i nie miałem dokręconego jednego koła i przy ruszaniu też odczuwałem szarpanie i trzaski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokręcenie nie wchodzi w rachubę bo byłem dziś na wywarzaniu kół i dokręcali mi je wkrętarkami na powietrze. Zaś znajomi podpowiedzieli mi że winą mogą być kable zapłonowe lub świece. Możliwe że gdzieś na kablach przebicie się robi....

 

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 14:46 ]

Zmieniłem świece na NGK i nic się nie zmieniło. Myślę jeszcze nad kablami, ale zastanawiam się czy sprzęgło też nie może powodować takich objawów, bo czuję jak silnik nabiera obrotów ale nie przekłada się to na prędkość... Czasami też mam problemy z wrzuceniem 3-iego biegu, o 1-wszym już nie wspomnę.... Może po prostu się ślizga.... Co o tym myślicie??

 

 

Witam ponownie!!!

Przeczyściłem silniczek krokowy i pomogło, ale nie na długo, po przejechaniu ok 200 km znowu zaczęły się takie same problemy!!! Auto jest dużo słabsze.... Byłem u mechanika, podpiął go pod komputer i wykrył jeden błąd: "Czujnik spalania stukowego" może ktoś z Was wie co może wpływać na ten błąd??

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności