Skocz do zawartości

Vectra B sedan klapa i zamek AWARIA


Rekomendowane odpowiedzi

Gość speedybike

Dzisiaj przez przypadek zauważyłem iż centralny w klapie nie działa.
Sprawdziłem przewody, nie są połamane.

Przy zamykaniu z pilota nie słychać siłownika w klapie.

Dodatkowo klapę mogę otwierać TYLKO z kluczyka. 

Tzn, pozycja zamka poziomo, wkładam kluczyk przekręcam w prawoi i naciskam wraz z kluczykiem na przycisk zamka i wtedy klapa się otwiera.

Po wyjęciu kluczyka, gdy zamek nadal jest ustawiony poziomo i naciskam sam zamek bez kluczyka w nim, klapa się nie otwiera.

Gdy włożę kluczyk nadal to samo. Otwiera się  tylko po przekręceniu w prawo i jednoczesnym naciśnięciu zamka wraz z kluczykiem.
Gdy zauważyłem awarię, klapę można było otworzyć po naciśnięciu zamka, teraz już nie działa.

Obstawiam awarię siłownika, ewentualnie zaśniedziałe styki (sprawdzę to jutro -dzisiaj brak czasu) albo że coś przeskoczyło w zamku-tylko dlaczego nie słyszę siłownika-ryglowania zamka?
Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to zamykamy temat.

A przy okazji jak widać czasem warto wziąć się za oczywiste sposoby naprawy zamiast od razu zakładać temat na forum.

No to zamykamy temat.

A przy okazji jak widać czasem warto wziąć się za oczywiste sposoby naprawy zamiast od razu zakładać temat na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności