Skocz do zawartości

Signum-obroty silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

:?: Jakieś 6 miesiecy temu kupilem Opla Signum( w angliii) 2.2 disel, 2003r. Od pierwszej chwili kiedy kupilem ten samochodzik mam problem. Otóz spadaja mi obroty silnika i samochod (albo sie meczy kilka minut albo natychmiastowo gaśnie). Nawet jadac na 5 biegu przy predkosci 150km samochod potrafi mi zgasnac:( Czasmi pojawia sie kontrolka problemu w komputerze a czasmi juz nawet nie.Od pewnego czasu problem taki pojawia sie notorycznie(albo zaraz po odpaleniu albo po przejechaniu kilu kilometrow i tak caly czas:(Od 6 miesiecy robie co moge jezdze od mechanika do mechanika...w serwisie opla na komputerze wykryto mi blad przepustnicy...przepustnice wymienilem kilka dni temu...ale zaraz po wymianie powrocil problem. Wymienilem juz chyba wszystko co moglem od filtrow po inne pierdoly na ktore wydalem tyle kasy...ze juz sam nie wiem czy oplaca sie wkladac jakiekolwiek pienidze w to auto. Bardzo prosze o jakies rady i wskazowki...z gory wilkie dzieki:)

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe czy moglbys wytlumaczyć mi co masz na myśli pod pojeciem"diagnostyka"

Polega na podłączeniu auta do komputera za pomocą interfejsu i zczytaniu błędów. Niestety metoda błyskowa w silnikach diesla nie działa :?: Podjedz na kompa, zapłacisz raz, ale będziesz wiedział co sie dzieje. W razie czego poproś diagnostę żeby wydrukował Ci to co wyszło, albo własnoręcznie spisz kody błędów które programik wyrzuci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Otóz wlasnie tak juz zrobilem z pięć razy i zawsze wychodzi błąd przepustnicy i sa 3 wskazówki co mam zrobic...wiec juz wymienilem czujnik przepustnicy zaraz za pedałem gazu...Po wymianie tego nie ma żadnego polepszenia, mechanik powiedzial mi ze drugą przyczynąmożę być czujnik przy silniku krokowych->który kosztuje tyle że nie wiem czy jest sens go wymieniac jezeli to znów okaże sie nie to. Ostatnia opcja jest wprowadzenie nowych ustawien w serwisie opla ale nie wiem czy to ma sens przed wyminą tego czujnika przy silniku krokowym?? dzieki z góry za rady...pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

diagnostyka nie polega tylko na sczytaniu błędów!!!

W serwisie opla powinni zweryfikować także poprawność parametrów listy danych, oraz przeprowadzić procedurę kontrolną dla danego błędu jeśli taki zapisał się w pamięci ECM

Jednak niestety nic za darmo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam po raz kolejny...otóż dalej mam pytanie dotyczące przepustnicy w silniku 2.2dti Signum... czy jeżeli wytępuje bład przepustnicy na komputrze, co jest najcześciej do wymiany...sama przepustnica czy coś innego i dziwi mnie to że niby przpustnca zepsuta jest(choć ja już wymieniłem) obroty dalej skaczą i samochod gaśnie:( :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sama przepustnica raczej sie nie psuje tylko jej czujnik położenia. O ile dobrze kojaze to przepustnica ta jest sterowana podciśnieniem przez zaworek sterujący.

Należało by sprawdzić:

-przewody podciśnieniowe (często pękają przy samych zaworkach)

-zaworki (czy działają i czy nie puszczają ciśnienia)

-podciśnienie pompy vacuum.

-servo

 

Jeśli nic z tych rzeczy to zostaje wiązka lub ECM, ale to już zaawansowana diagnoza, lepiej zostaw to ASO lub dobremu elektronikowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności