Skocz do zawartości

Luźna rura od intercoolera + Słabe doładowanie na hamowni


Gość hapvlz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Informacje o Aucie -
Opel Astra J 1.4 Turbo 140km 2011r.
Silnik: A14NET
Numer VIN: W0LPD6ECXBG051619

 

Na hamowni powiedziano mi że moje auto ma problemy z doładowaniem przy mniejszej prędkości, podejrzewają nieszczelność w dolocie.
To co samemu udało mi się zaobserwować w aucie to -
- Słaba moc na niskich biegach 1-2 (Cięzko przekroczyć 3tys obrotów)
- Zmiana biegu z 1-2 zawsze kończy się szarpnięciem mimo prędkości ~20km/h
To moje pierwsze auto tak na prawdę, więc moje spostrzeżenia mogą być błędne, ale jak oglądałem w internecie filmiki z tego samego auta z tym samym silnikiem to u nich jazda na niższych biegach wygląda zupełnie inaczej.

 

Podczas ostatniego przeglądu auta zauważyłem wyciek oleju przy rurze od intercoolera, a przy okazji że jest ona bardzo luźno osadzona, można nią lekką poruszać (dołączony filmik). Na początku wyczyściłem ją i uszczelkę która tam była, przez jakiś czas był spokój pomimo luźnego osadzenia, lecz po ostatnich podróżach świątecznych znowu widzę tam wyciek oleju, również na hamowni została plama na szczęscie czystego oleju w miejscu własnie rury od intercoolera.

Chciałbym się was poradzić, czy u was również rura od intercoolera lata tak luźno? Nie na tyle żeby wypadała, ale po prostu można nią swobodnie ruszać o kilka cm. wydaje mi się że powinna stać mega sztywno aby nie było żadnych wycieków powietrza.

 

Załączam nagranie video.
https://www.youtube.com/watch?v=X_dQnNQ-Znc&feature=youtu.be

 

 

Druga sprawa to wyciek, również załączam 2 zdjęcia. Cięzko mi zlokalizować skąd to dokładnie leci, być może ktoś z was będzie miał jakieś podejrzenia to chociaż będę wiedział czym się kierować.

Wyciek
9c9841901913c060gen.jpg

 

Wyciek druga perspektywa
40665313afd51539gen.jpg


Z górnej perspektywy widać tylko olej za paskiem od alternatora, ale nie bardzo też widać skąd to ucieka.

Oraz zdjęcia wykresów z hamowni. -

 

Wynik z pierwszej hamowni -
36edaa34cc3c4291gen.jpg

 

Wynik z drugiej hamowni -
ca39dca93b6b7d52gen.jpg

 

Druga hamownia Graf Dolotu
7b475940ca7df57fgen.jpg

 

Druga hamownia ODB Diagnoza
60d0706b98f1c41dgen.jpg

 

Druga hamownia Cisnienie MAP Graf
84b6c798e2002f85gen.jpg


Z góry dzięki za pomoc! :)
I sorry za zdjecia w takiej formie ale niestety nie widzialem opcji spoilerów na forum.
Założyłem identyczny temat na innym forum o asterkach, ale nie wiem jak sytuacja wygląda z aktywnością, więc zakładam również tu z nadzieją że ktoś udzieli jakiś wskazówek :)

Edytowane przez hapvlz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności