Skocz do zawartości

Nie działa klimatyzacja


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawinek

Ciekawe gdzie patrzeć.Macie jakieś sugestie?Wciskam włącznik i nie załącza sprężarki.

Może ciśnienie gazu za niskie a może jakiś czujnik?Sprawdzałem tylko czy gaz psyknie tam na zaworku no i psyka ale ciśnienia nie znam.

HELP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja tez mam ten sam problem z klimą bo dziaiaj była temperatura około 7-9stopni i po włączeniu klimy wiatraki powinny sie załączyc a sie nie załączyły :) .co moze byc przyczyna tego??prosze o pomoc w tej sprawie.dziękuje.. moze jakis czujnik padł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

ups pomyłka bo jednak gazu nima.Psykło jeszcze raz i pusto no i dlategu nie działa sprężarka-to jasne.Kurde w zeszłym roku w maju wymieniałem chłodnicę na nową bo stara padła.Chyyyyba nie znowu chłodnica. :oops: drogo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crying.gif

Napisze co i jak po naprawie.

 

No i chłodnica padła.Jest już nowa i działa.chłodnica 340 osuszacz 100 gaz i robota 250 >>>>poszło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam.

mam podobny problem z załączeniem sprężarki - gaz jest nabity na 100% (wczoraj) a sprężarka nic :lol:

co prawda był parę dni ciepłego i wyczaiłem że klima nie żyje ale teraz u mnie zimno 5st więc mam takie pytanie-

-czy jak jest tak zimno na zewnątrz to da się załączyć sprężarkę ? (w instrukcji pisze że nie)

pytam, bo ugadałem się z macherem i powiedział mi że to wina jakiegoś elektromagnesu czy też czujnika i nie chciałbym aby mi rozebrał pół samochodu na darmo i jeszcze mnie skasował nie wiem ile.

Czy to chodzi o czujnik temperatury ? da się go podgrzać suszarką aby sprawdzić ?

 

jak jestem w błędzie - proszę nie krzyczcie na mnie

 

pozdrawiam

 

Kris

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obawiam sie, ze fachowiec moze miec racje, ze to padlo sprzeglo elektromagnetyczne.

Albo i cala sprezarka. Bez sprawdzenia nic sie nie dowiesz.

Masz pewnosc ze czynnik jest nabity tak jak trzeba i ze nie ucieka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.Powiem wam jedno ze klimy w oplach to badziew nr 1.A to skraplacz, a to chłodnica,no i jeszcze sprężarka.Rada jest jedna NIE UŻYWAĆ,i bedzie ok.Np w toyocie z 99" nic nie wymieniane i wzsystko śmiga, a Zafira 04 padła jak kawka.Spręzarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiem na pewno, że czynnik jest i ma się dobrze po teście szczelności. co do tej mojej klimy to faktycznie padł elektromagnes, tyle wiem na pewno - z wymianą 200 zeta :wink: zrobie to za parę dni.

 

i nie straszcie mnie że to może być jeszcze spężarka :)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli to tylko 200zl to sie ciesz. Jakby Ci padla chlodnica to przynajmniej 600-700zl jestes w plecy.

 

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 08:47 ]

Witam.Powiem wam jedno ze klimy w oplach to badziew nr 1.A to skraplacz, a to chłodnica,no i jeszcze sprężarka.Rada jest jedna NIE UŻYWAĆ,i bedzie ok.Np w toyocie z 99" nic nie wymieniane i wzsystko śmiga, a Zafira 04 padła jak kawka.Spręzarka.

Klimy do Opli robi Behr albo Delphi i raczej sa to renomowani producenci.

Mysle, ze to glownie problem z Zafira. Wszystko jest tak poupychane, slabo wentylowane i narazone na uszkodzenia. Wez na przyklad chlodnice - wszystkie 3 upakowane tuz za wlotami

powietrza. Jakis kamien i juz masz dziure. Albo jak sie cos zakisi w tej ciasnocie to korozja przegryzie chlodnice i dziura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności