Skocz do zawartości

Klekotanie/tykanie silnika


Gość zedzikv2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zedzikv2

Witam borykam się z problemem "klekotania/tykania" w silniku 2.0 160km podczas dodawania gazu i przyśpieszania, kiedy puszczam gaz lub go nie dodaje silnik pracuje cicho. Dźwięk ten jest zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku, najbardziej słyszalny jest przy niskich prędkościach oraz przy dodawaniu gazu na postoju, powyżej 80-90 km/h dźwięk znika. Auto jest po wymianie rozrządu, oleju oraz wszystkich filtrów. Byłem z tym u 8 okolicznych mechaników, jeden stwierdził że silnik brzmi jakby miał się zaraz skończyć, drugi że silnik do regeneracji natomiast pozostałych sześciu twierdziło że wszystko jest okej i nie są wstanie powiedzieć mi co jest nie tak i że mam jeździć. Od czasu tych wizyt przejechałem około 600 kilometrów i nie zauważyłem żadnych zmian. Drażni mnie to bo wiem że jest coś nie tak ale nie wiem na ile poważne oraz nikt nie potrafi tego zdiagnozować, może miał ktoś podobny problem i wie o co może chodzić ? Poniżej link do filmu z dźwiękiem silnika.
https://www.youtube.com/watch?v=Eq_QmD6OiM8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=14&t=3182

 

zerknij w temat, choć u Ciebie prawdopodobnie podejrzewałbym panewki. A podczas zmiany biegów nie drga Ci pedał sprzęgła ? Dzieje się to przy zimnym siniku czy ciepłym ? jaka temperatura zewnętrzna? - wiem że głupie pytanie ale istotne. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest w automacie biegi zmienia płynnie dźwięk jest przy zimowym i ciepłym silniku niezależnie czy na dworze jest ciepło czy zimno. Na nagraniu słychać to dużo mocniej niż normalnie narazie cały czas jeżdżę nic się nie dzieje, dźwięk ciężko określić ale czasem mam wrażenie jakby to był jakiś sterowniczek czy coś, bardziej plastikowe te stuki i bardziej słyszalne są z lewej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Killer846

Z youtuba ciężko coś wywnioskować, ale nie wygląda to na nic poważnego, bo dzwięk jest taki jakiś jakby plastikowy a nie metaliczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nagranie przy wyższej prędkości, podczas dodawania gazu i puszczania od razu, dźwięk ten sam jak przyspieszam mocno dźwięk też bez zmian. Zrobiłem już z tym około 1000km i narazie żadnych innych oznak i dźwięków. 

 

Edytowane przez zedzikv2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zedzikv2

Aktualizacja: zrobione około 2k kilometrów jednak to co najważniejsze zauważyłem to to że jeśli jest na dworze około 24 stopni lub więcej, dzięk ustaje lub jest prawie niesłyszalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności