Skocz do zawartości

Zakodowanie nowego pilota Vectra C


Rekomendowane odpowiedzi

Gość adison420

Witajcie. Pacjent Vectra C 2002 rok (przedlift).

Z racji, że w oryginalnym kluczyku elektronika siadła (przepalone ścieżki) i pilot przestał działać (normalny kluczyk z pilotem 3 przyciski, nie scyzoryk), zmuszony byłem do zamówienia tzw. chińczyka. W ofercie był tylko scyzoryk, więc takiego zamówiłem bo w sumie nawet lepszy scyzoryk. Zwykłe kluczyki 3 przyciskowe też idzie kupić, ale nie z zespolonym immo na płytce, czyli do Vectry C by nie podeszły. Wszędzie gdzie czytałem to nie ma problemu i można tak podmienić ze zwykłego na scyzoryk. Dzisiaj dorobiłem grot, a następnie zakodowałem op comem immo. Wszystko przebiegło okej i kluczyk oczywiście działa. Aczkolwiek mam problem z zakodowaniem pilota. Byłem błędnie przekonany, że wraz z zakodowaniem immo zakoduje się pilot (wiem to 2 całkiem inne rzeczy, ale skoro immo posiada funkcje które programuje się kluczykiem to miałem taką myśl i nadzieję). Oczywiście się myliłem. Próbowałem kodować poprzez włożenie do stacyjki i przytrzymanie przycisku (próbowałem z każdym przyciskiem), próbowałem też tej samej czynności, ale w zamku drzwi (w drzwiach jest moduł, więc myślałem, że może tak). Generalnie to wiem, że tak koduje się już zapisane piloty, czyli te co już w aucie były ale się rozkodowały. Kiedyś miałem przyjemność dodawać nowy pilot w Astrze G to wiem, że jakoś w Opcomie to zrobiłem bo ręcznie też nie chciał się zakodować. Niestety po przeszukaniu wszystkich funkcji nie mogę znaleźć nigdzie opcji dopisania kluczyka. Czy ktoś miał z tym do czynienia i wie jak dodać pilota? Jedyne co znalazłem na necie to to, że były 2 różne częstotliwości pilotów i właśnie się obawiam, że mam ten o złej częstotliwości... Jak sprawdzić jaka częstotliwość powinna być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności