Skocz do zawartości

Zafira 1,6 a Zafira 1,8


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Miałem okazję przejechać się zafirą 1,6. Zachowywała się strasznie mułowato. Czy Zafira 1,8 (135 KM) ma dużo lepszą dynamikę? Ta 1,6-tka była z 1999 roku w wersji komfort, ale wcale nie zachwycała swoim wnętrzem. Czy są jakieś lepiej wykończone wersje 1,8 z lat 2000-2001?

Pozdrawiam

 

Pattonik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam,

 

zafiry A z silnikiem 1.8l byly dwie 115km x18xe1 do okolo polowy 2000r i pozniej 125km z18xe.

najwyzszym modelem/typem w tych silnikach byl elegance ale tez zalezy na jaki kraj produkowana.

 

pozdrawiam

opolanin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam Serdecznie,

Dzięki za informacje, ale mnie chodziło o praktyczne uwagi co do dynamiki tych silników. Jak już pisałem miałem okazję przejechać się Zafirą 1,6 i to była zupełna porażka. Strasznie mułowaty (może to taki egzemplarz mi się trafił). Przy startowaniu ze świateł to miałem ochotę wysiąść i go popchać. Od razu sobie pomyślałem - poranny dojazd do pracy - dzieci do przedszkola - oczywiście już z niedoczasem - trzeba wyprzedzać zaspanych rolników na traktorkach i budowlańców jadących do pracy Transporterami, czy transitami - to będzie koszmar. Pytam panów sprzedających, czy 1,8 (125 KM) jest lepszy, a oni mówią, że niewiele. To jak to jest? Dodam, że w tym samym dniu testowaliśmy Galaxsiaka i Alhambrę z 1,9 TDI i mimo dużo większych gabarytów i masy to różnica była - niebo a ziemia. Wcześniej już byłem prawie zupełnie przekonany do kupna Zafci 1,8 (do zagazowania) ale teraz ciężko mi się będzie do niej przekonać. No i te wykończenie wnętrza! Strasznie mnie rozczarowało. Teraz czas na pytania - czy faktycznie 1,8 (125 KM) też jest taki mułowaty i czu wersja ELEGANCE ma dużo lepsze wykończenie wnętrza niż wersja COMFORT?

Pozdrawiam

Pattonik

 

PS

a ten podłokietnik dla kierowcy to nie wiem kto projektował - przecież on tylko przeszkadza!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie przesiadłem się z Vectry B 1.8 16V (115KM) na Zafirę A 1.8 (125KM).

 

Wg. mnie przy niższych prędkościach Zafira jest bardziej dynamiczna niż Vectra. Powyżej 140km/h role się odwracają. Nie tylko Zafira jest wolniejsza ale pali jak smok. Np. przy 190km/h komputer pokazuje 20l/100. Opór powietrza robi swoje. Efektem tego wolniej trochę jeżdze, no ale ma to znaczenie tylko na autostradzie.

 

Miałem Vectre na gaz który się w miarę dobrze sprawował ale Zafiry nie przerabiam. Mniej ostatno jeżdze więc zwróci mi się za jakieś 1.5 - 2 lata co przy niedogodnościach związanych z gazem już mi się nie chce. Może zmienię zdanie w wakacje jak po kieszeni dostanę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zobacz tutaj:

http://www.nexteam.pl/opel/Zafira/zafira_tech.pdf

najlepiej pochodz po komisach i zobacz elegence a co ma ta co chcesz kupic.

 

p.s. podlokietnik nie przeszkasza jak jest opuszczony i sie nie zmienia biegow (mozna jeszcze kierownice obnizyc) ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności