Skocz do zawartości

Błąd sondy lambda corsa X12XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam taki problem przy wyższej prędkości obrotowej ale tylko podczas jazdy na 4 lu 5 gdy dodaje gazu to samochód przerywa i zapala sie check byłem u mechanika żeby sczytał błędy i okazało sie że komp wywala własnie błąd sondy lambda (zbyt uboga mieszanka) tak mi powiedzial ale mechanik twierdzi że to wina przepływomierza powietrza! Nie mam pojęcia jak on to stwierdził skoro wywala błąd sondy lambda a on mówi przepływka do wymiany! ??? Help ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przyłączam się do pytania kolego ??? u mnie komputer nie pokazał żadnego błędu a zdarza się, że podczas ruszania i na 2 biegu zmuli samochód bardzo mocno, że nie da się jechać a po około 2-3 sekundach wraca wszystko do normy i jedzie normalnie. Dziś wracałem z małego wypadu i zauważyłem takie coś, że przy 130 miał problemy z dalszym rozpędzaniem się do 140 zeszło mu dość długo i było wyczuwalne szarpanie takie delikatne. z lekkiej górki udało mi się corse rozpędzić do 155 i to był koniec obroty 4200 i nie chciały iść dalej. Co to może być sonda? przepływomierz? a może coś jeszcze innego ? ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam was i może uda się mi wam doradzić. U mnie to własnie była sonda lambda jak jechałem na czwartym lub piątym biegu to mi corsa przerywała i zapalał się czek wymieniłem sąde i wszystko wporządku było. Koszt dobrej sondy to ok 100zł jesli oczywiście jest jednoprzewodowa bo u mnie w silniku x14xe jest jednoprzewodowa.

Pozdrwaim:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jutro może uda mi się podmienic przepływkę na chwilkę i wtedy sie przejadę autkiem jak będzię ok to wiadomo że przepływka,jeśli nie to wymieniam lambde.Przepływka będzie od X10XE mam nadzieje że pasuje ???

 

[ Dodano: Nie Mar 09, 2008 22:39 ]

Czy przez tą awarie może wzrosnąć zużycie paliwa ;):Czy odłącze na chwilkę aku to wykasuje błąd z pamięci komputera ??????

 

[ Dodano: Pon Mar 10, 2008 17:44 ]

Witam już wszystko wiem wyjaśniła się sprawa z moją Corsą zrobiłem tak wyciągnąłem moją przepływke odłączyłem aku na chwile żeby wykasować błąd i włożyłem przepływke z silnika 1.0 efekt jest taki że samochód pięknie ciągnie w pełnym zakresie obrotów 140 na 4 biegu bez problemu, bez zająknięcia czyli kupuje przepływke a raczej sam wkładczujnik masy powietrza!Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ja ledwo na 5 biegu dam rade sie rozbujac do 140 czyli u mnie tez bedzie przeplywka? w jaki sposob wymienia sie sam wklad i jakie sa to koszta kolego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co mi wiadomo to wymienia się wkład na nowy tylko obudowa zostaje ta sama.Nie będę robił tego sam tylko mechanik to ogarnie! Koszt to 290 zł na allegro czujnik masy powietrza firmy Pierburg na innym forum wyczytałem że jest jeszcze lepszy od Boscha ale nie wiem ile w tym prawdy.Moim zdaniem się opłaca bo przepływka kosztuje 475zł. oryginał Bosch też na allegro.Tylko ciekawi mnie dlaczego u Ciebie nie pokazuje żadnego błędu,może to nie jest przepływka najlepiej by było gdybyś zrobił tak jak ja czyli podmień ją na chwilkę z innego autka przejedź się ostro i będziesz miał pewność że nie wywalisz kasy w błoto! Pozdrawiam :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witać z samego rana :( też mnie to dziwi, że nie ma żadnego błędu poza poduszką no ale to inna bajka. Popytam po sklepach ile to kosztuje i w ogóle. Myślałem już o podmiance z innego auta ale w rodzinie jest corsa z innym silnikiem a ze znajomych każdy ma inny silnik i nie mam niestety od kogo podmienić chyba, że dogadam się ze sprzedawcą sklepu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie zakupiłem dzisiaj czujmik masy powietrza i sonde lambde za 430zł. oryginały myśle że nie drogo w porównaniu z serwisem!Plus rozrząd uszczelki popychacze 16 sztuk za 1150zł ceny masakra ale wszystko oryginały z niemiec.W sobote daje do mechanika w poniedziałek odbieram i spodziewam się odebrać inne autko!Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 14:37 ]

Autko już po remoncie rozrząd wymieniony popychacze,wkład przepływomierza,dzisiaj byłem wykasować błąd na kompie i autko jest nie do poznania!Śmiga aż miło,lepsze przyśpieszenie silnik chodzi cichutko nie stuka nie puka i nie odcina zapłonu przy 3,4 tys.obrotów szczególnie przy wyprzedzaniu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności