Skocz do zawartości

CORSA 1.4 Enjoy problem z LPG


Gość elektrykww

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elektrykww

Witam kolegów.

Opel Corsa 1.4 66kW w wersji Enjoy 2017r. z fabrycznym gazem po przełączeniu na gaz gaśnie.

Wszystko było w jak najlepszym porządku do czasu dłuższego postoju. Po odpaleniu na benzynie i automatycznym przełączeniu się na gaz, samochód gaśnie. Wizyta w serwisie - diagnostyka komputerowa (nie dali żadnego wydruku), stwierdzenie zapieczenia zaworu gazu (który nie powiedzieli), czyszczenie, faktura, informacja, że instalacja jest brudna i trzeba ją jakimś preparatem wyczyścić  i ma być ok. Przy odbiorze samochodu silnik pracował na gazie jak igła. Powiedzieli, że były problemy z odpaleniem na gazie, że trzeba kilka razy spróbować pokręcić, ale odpala. Bez zgaszenia samochodu odjechałem z serwisu. Po zgaszeniu znowu nie przełącza się na gaz. Powrót do serwisu z prośbą o "instrukcję" jak mam odpalać samochód, aby pracował na gazie. Mechanik z autoryzowanego serwisu pokazał swój sposób. Zapalał samochód na benzynie w trybie automatycznym, podnosił pedałem gazu obroty na około 7000 i czekał na przełączenia się samochodu na gaz, do skutku. Po około 10 próbach, trochę kulawo ale w końcu silnik zaczął pracować na gazie. Po chwili praca unormowała się i znowu jak igła. Powiedziałem, że takie odpalanie to niezła reklama dla Opla na mieście. Podczas tych jego prób zaświeciła się kontrolka silnika, ale tak mnie wypuścili. Po następnym zgaszeniu jego "sposób" już nie działa. Napisałem wiadomość do Opla i czekam na odpowiedź. Uważam, że problemem nie są jakieś zanieczyszczenia, gdyż okazało się, że czyścił zawór przy butli, który wcześniej wyraźnie było słychać, więc nie był zapieczony i niby jak sprawdził cały układ. Zdemontowałem i wymieniłem filtry, które okazały się całkiem czyste. Do listwy z wtryskiwaczami dochodzi gaz. Wymieniony na próbę czujnik ciśnienia w listwie gazowej. Nic nie przynosi poprawy.

Może ktoś z kolegów może coś pomóc, bo wydaje mi się, że serwis polegnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Grażyna Socik

Ja z moim teraz jestem w Olu Mucha w Tychach , podobny problem, nie odpala ani na gazie ani na benzynę. Coś  mówili o czynnikach ciepła.  Od 3 dni przy zapalenie gaśnie . Komputer nic nie stwierdził. Zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności